Fatih Portakal, İmamoğlu'na 'göstermelik istifalarla' ilgili bir teklifte bulundu: Duyuru panolarına... - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Fatih Portakal, İmamoğlu’na ‘göstermelik istifalarla’ ilgili bir teklifte bulundu: Duyuru panolarına…

"Kendilerini yüzlerinin kızaracağı, başlarını öne eğecekleri duruma düşürmesinler"

Fatih Portakal, İmamoğlu’na ‘göstermelik istifalarla’ ilgili bir teklifte bulundu: Duyuru panolarına…
Yorum Yap

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden ‘göstermelik şekilde’ istifa eden kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam ettiğini açıklamıştı.

Ekrem İmamoğlu, İBB’de yaşanan yönetim süreciyle ilgili soruya, şöyle yanıt verdi:

“Kendilerini yüzlerinin kızaracağı, başlarını öne eğecekleri duruma düşürmesinler”

‘Şirketlerle ilgili şu anda anlaşılmaz bir direnç yaşanıyor. ‘Biz istifa ettik’ diye helallik isteyen genel sekreter ve yardımcıları, toplam 10 kişi, şu anda İBB’nin en önemli iştirakinin yönetim kurulu başkanı. Biz, oraya yönetim atayamıyoruz. Genel kurul çağrısı için noter çağrısı yapıyoruz. Maksimum süreler kullanılıyor. Ağustos’un sonuna dönük tarihler veriliyor.

Dolayısıyla ben o 10 şahsa ve diğerlerine diyorum ki; bakın milletin malının üstüne oturdunuz. 31 Mart’ta seçim oldu. 6 aydır bu tartışmalar yüzünden bence hakları olmayan maaşları alıyorlar. Çıkartırız da onun bedellerini. Hakları olmayan maaşları aldıkları gibi ne şekilde yönettiklerine dair bilgi sahibi değiliz. Kendilerini yüzlerinin kızaracağı, başlarını öne eğecekleri duruma düşürmesinler.

Fatih Portakal: Ben olsam…

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasının ardından gazeteci Fatih Portakal, konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Portakal, Twitter hesabından şöyle yazdı:

İstanbul’un tüm bilbordlarına, köprü üstlerinde ki duyuru panolarına istifa etmeyen 10 @istanbulbld çalışanının fotoğraflarını asıp: “kul hakkı yiyenler” yazardım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: