Son Dakika Haberler

Fatih Tezcan hakkında yakalama kararı

Fatih Tezcan hakkında yakalama kararı
Yorum Yap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın şikayeti üzerine hükümete yakınlığını her fırsatta dile getiren Fatih Tezcan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tezcan, İBB Başkanı Topbaş’ın FETÖ’ye 370 milyon TL kazandırdığını iddia etmiş ve Topbaş için acil olarak yurt dışı yasağı getirilip, bir an önce sorgulanmasını talep etmişti. Bu açıklama sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın şikayeti üzerine Tezcan hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 

 

Fatih Tezcan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Topbaş’ın FETÖ’ye 370 milyon TL kazandırdığını iddia etmişti. Topbaş’ın acil olarak yurt dışı yasağı getirilip, bir an önce sorgulanmasını talep etmişti.

Bu açıklamalardan sonra, Fatih Tezcan hakkında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın şikayeti üzerine yakalama kararı çıkartıldı.

Karar Bakırköy 20. Asliye Mahkemesi tarafından alındı. Gerekçe açıklanmadı. Fatih Tezcan da Twitter hesabından, “Kadir Topbaş benden şikayetçi olmuş ve Bakırköy 20 Asliye Mahkemesi daha şahsıma savunma için davetiye göndermeden YAKALAMA kararı vermiş!!!” diye yazdı.

Tezcan Twitter’da yazdıklarının devamında kendisi hakkında yakalama kararı veren hakimin sicil numarasını paylaşarak şunları yazdı:

“Kadir Topbaş’ın şikayeti üzerine Şahsıma DAVETİYE GÖNDERMEDEN YAKALAMA KARARI çıkaran Bakırköy 20 Asliye Hakimi: Ayşenur Özmen Sicil: …. Mahkemede Skandal Hakim Ayşenur Özmen’e “Bana Nasıl Davetiyesiz Yakalama Çıkarırsınız?! FETÖ’den bu kadar korkmayın!” dedim. Çıt çıkaramadı! 16 Nisan’dan sonra FETÖ ile mücadelemin çok farklı bir boyuta geçeceğini açıkça söylüyorum. Elinden geleni ardına koyan ŞEREFSİZ NAMERTTİR!”

 

Tezcan’nın o paylaşımı:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: