Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Fazıl Say’dan Türkan Saylan’ın adının sokağa verilmesinin engellenmesine tepki

Fazıl Say’dan Türkan Saylan’ın adının sokağa verilmesinin engellenmesine tepki
Okunma : Yorum Yap

Fazıl Say’dan Türkan Saylan’ın adının sokağa verilmesinin engellenmesine tepki: Yakında pek çok sokakta “Türkan Saylan melodisi” tınlayacak. Güzel günler göreceğiz…

Türkan Saylan’ın evinin de bulunduğu sokakla ilgili değişiklik teklifi, AKP meclis üyelerinin kullandığı ‘ret’ oyu ile ‘oy çokluğuyla’ reddedildi.

İBB Meclis toplantısında Beşiktaş’taki Arnavutköy Mahallesi’nde Karakavak Sokak’ın adının Türkan Saylan Sokak olarak değiştirilmesi teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

AKP İBB Meclis Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş’ın konuyla ilgili “Türkan Saylan’ın isminin bu şehirde hiçbir sokağa verilmesine müsaade etmeyeceğiz” sözlerini alıntılayan Müzisyen Fazıl Say, Türkan Saylan için bir beste yaptığını ve birkaç haftaya kadar pek çok sokakta ‘Türkan Saylan melodisinin’ tınlayacağını belirtti.

“Türkan Saylan Türkiye’dir. Büyük değerimizdir, bıraktıklarıyla ölümsüzdür. Bilincindeyiz. Bu hükümet sokaklara ismini vermese de, başka bir hükümet gelir caddelere meydanlara, kültür merkezlerine ismini verir. Güzel günler göreceğiz.” diyen Fazıl Say yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Ben çok yeni olan “Türkan Saylan” bestemi daha yeni kaydettim. Birkaç haftaya dinleyeceksiniz, size sunacağız. Bence; bir sokağa adı verilmeyecek olması üzücüdür bu yaklaşım, bu zihniyet, bu toplum için kötüdür, ama pek çok sokakta “Türkan Saylan melodisi” tınlayacak.
Türkan Saylan Türkiye’dir. Büyük değerimizdir, bıraktıklarıyla ölümsüzdür. Bilincindeyiz. Bu hükümet sokaklara ismini vermese de, başka bir hükümet gelir caddelere meydanlara, kültür merkezlerine ismini verir. Güzel günler göreceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)