Feminist Yazar Gülfer Akkaya, Alevi kadınların örgütlenme aracı olacak bir kitapçık hazırladı

Feminist Yazar Gülfer Akkaya, Alevi kadınların örgütlenme aracı olacak bir kitapçık hazırladı

Feminist Yazar Gülfer Akkaya, Alevi kadınların örgütlenme aracı olacak bir kitapçık hazırladı. Aynı zamanda 17+Alevi Feminist Kadın Örgütlenmesinin kurucusu da olan feminist yazar Gülfer AKKAYA, “kitap değil kitapçık hazırlamayı hedefledim ama nitel-nicel olarak kitapçıktan fazlası olarak değerlendirildi” dediği “Alevi Kadınlar: Vardık, Varız, Var olacağız” adlı bir çalışma yayımladı.

Çalışması hakkında görüştüğümüz AKKAYA, kitapçığın Alevi kadınların, başta ideolojik açıdan örgütlenmelerine yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.
**
Kitapçığı, Alevi kadınların örgütlenme aracı olarak tasarlandığı için önce basmayı düşünmediğini ifade eden Gülfer AKKAYA, kitapçığı isteyen kadınlara ve Alevi kurumlarına dijital olarak yollamayı amaçladığını ancak kadınların ellerinde somut bir şeyi görmek istediğini, bu nedenle kitapçığın basıma hazırlandığını söyledi.
**
“Alevi Kadınlar: Vardık, Varız, Var olacağız”
“Bilgi güçtür. Örgütlenmiş bilgi dünyayı değiştirir.” inancında olan AKKAYA, “Alevi kadınlar için teori ve pratiğin birlikte yer aldığı bu çalışma ile bu yıl Türkiye, Kıbrıs ve Avrupa’daki Alevi kadınların ortak örgütlenmesi üzerine kafa yorup mesai harcayacağız.” diyor.
%d blogcu bunu beğendi: