Son Dakika Haberler

Ferhat Tunç’tan Soylu’ya yanıt: ‘Bunlar Eminönü’nde gezerken kaybolmadı’ demekle adeta devletin suçunu tescillemiş oldunuz

Ferhat Tunç’tan Soylu’ya yanıt: ‘Bunlar Eminönü’nde gezerken kaybolmadı’ demekle adeta devletin suçunu tescillemiş oldunuz
Yorum Yap

Ferhat Tunç’tan Soylu’ya yanıt: ‘Bunlar Eminönü’nde gezerken kaybolmadı’ demekle adeta devletin suçunu tescillemiş oldunuz

Sanatçı Ferhat Tunç, Cumartesi Anneleri’nin 700’üncü Haftası sebebiyle Galatasaray Meydanı’nda yapılacak olan eylemi yasaklayarak o gün yaşanan polis saldırısını savunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Tunç, “Bunlar Eminönü’nde gezerken kaybolmadı, demekle adeta devletin suçunu tescillemiş oldunuz. Ağar, Çiller, Güreş üçlüsünün suçlarını üstleniyor ve aslında bir farkınızın olmadığını itiraf ediyorsunuz” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun “Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin” sözlerine bir tepki de sanatçı Ferhat Tunç’tan geldi.

“Cumartesi Anneleri’ni hedefe koymanız hadsizliktir, bay bakan”

“Ağabeyin Ağar, ablan Çiller ve şimdiki ortaklarınızın suçunu örtbas etmek ve sahiplenmek için Cumartesi Anneleri’ni hedefe koymanız hadsizliktir, bay bakan” diyen Tunç, “İşgal ettiğin koltuğun sorumluluğu gereği kayıpları bulmak göreviniz. İftira ve hakaretle meseleyi çarpıtmanız da ahlakınıza dair bilgimizi teyit ediyor.
“Bunlar Eminönü’nde gezerken kaybolmadı’’ demekle adeta devletin suçunu tescillemiş oldunuz. Ağar, Çiller, Güreş üçlüsünün suçlarını üstleniyor ve aslında bir farkınızın olmadığını itiraf ediyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

“Ergenekon’la ortaklığınızın meyvesi Soylu mu?”

Tunç, Soylu’ya gösterdiği tepkiye şu sözlerle devam etti:

“Acaba AKP kurmayları ne düşünüyor… Ergenekon’la ortaklığınızın meyvesi Soylu mu? Günahlarını partinize bir çamur gibi sıçratmasını garipsemiyor musunuz? Yoksa hiç yabancılık çekmiyor musunuz? Cumartesi Anneleri’nin üzerinden hangi istismarın peşindesiniz? Suriye’de namaz hayalinizin tutmaması, İdlib bataklığında çırpınışlarınız ve ülkeyi ekonomik çöküşe sürüklemenizi böyle mi unutturacaksınız? Sizler istismarın ustasısınız ancak günbegün büyüyen günahlarınızı artık böyle de örtemiyorsunuz. Ve bilmelisiniz ki o anneler de direnme ve mücadelede ustalar.

Ellerinizdeki coplar, bellerinizdeki silahlarla sivillere, annelere güç gösterisi yapan kof kabadayılığınız ancak sinek vızıltısı kadar etkili. Vandallık, şiddet sizde; onur, ahlak, mücadele de bizde. 701’inci haftada görüşmek üzere”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)