FETÖ olmasa ekonomi zirve

FETÖ olmasa ekonomi zirve

Başbakan Binali Yıldırım, son dönemde alarm veren ekonomimizin dünyadaFETÖcüler tarafından kötülendiğini, bunun da ekonomiyi etkilediğini savundu.

Diken’deki habere göre; Dünya Gümrük Günü programında konuşan Yıldırım, dövizin yükselişi karşısında Türk Lirası’nın hızla değer kaybetmesine rağmen ekonominin ‘iyi durumda’ olduğunu iddia etti.

“ABD başkanıyla işler daha da netleşecek bu dalgalanmalar sona erecek. Önümüzdeki dönemde ekonomik fırsatlar var. Ekonomimiz çoğu ülkeden daha iyi durumda” diyen Yıldırım, ekonomik gidişatı da ilginç bir gerekçeye bağladı.

Başbakan, “Bölücülerle ‘FETÖ’cüler Türkiye ekonomisini dünyada kötülemek için varlarını yoklarını ortaya koydular. ‘FETÖ’cüler Türkiye ekonomisi kötü olacak diye himmet diye topladıkları paraları oluk oluk şirketlere aktarıyorlar. Burunlarından lime lime bu millet getirecek” diye konuştu.

’75 gün önemli’

Yıldırım, Meclis’ten ‘partili cumhurbaşkanlığı’ adıyla geçen ‘başkanlık sistemi’ne ilişkin referandum için şu yorumu yaptı:, “Devlet olarak, hükümet olarak Türkiye’yi zayıf düşüren bütün alanlara tedbir alıyoruz. Önümüzdeki 75 gün önemli. Bir halk oylaması yapacağız. 339 oyla anayasa değişikliğinin millete gideceğini kabul etti. Millet önüne sandığa koyacak. Kararı verecek. Asıl sözü millet söyleyecek.”

%d blogcu bunu beğendi: