Fikri Sağlar “Ulufeler de kurtaramayacak!”

Fikri Sağlar, Birgün için yazdığı yazıda hükümetin referandumdan önce göz boyamak amacıyla gerçekleşmeyecek birçok vaatte bulunmasına değinmiş. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin ekonominin durumu hakkında yaptığı kapsamlı çalışmayı da yayımlayan Fikri Sağlar, resmi sonuçlarla gerçekte olanın farkını gözler önüne seriyor.

” …Özellikle merkez medyanın ele geçirilişinin en tipik örneği olan bir yazar(!) dün TV’de patronu adına konuşuyordu.

Referandumda neden ‘Hayır’ denmemesi gerektiğini anlatıyor … Birden Cumhuriyet tarihinin en büyük liderinin anayasa değişikliğiyle Türkiye’yi çağ atlatacağını söyleyiverdi.

15 yıldır AKP adım adım laik demokratik Cumhuriyeti yok ediyor. Sosyal hukuk devletini yıkıyor…

Yıkım ekibi içinde en önemli taşeronun Bahçeli …

Milliyetçiliği yalnızca Kürtlere karşı düşmanlık olarak değerlendiren Bahçeli, sadece kendi partisini değil, Türkiye’yi de karanlığa sürüklüyor…” diyen Fikri Sağlar, yazısını şöyle bitirmiş.

 

….

“Gerçekleri görmeyen AKP/Bahçeli aldıkları görevi yerine getirmeye çabalıyor! Demokratik rejimi yıkma uğraşlarında milleti aldatmak için bu bozuk ekonomiye rağmen alabildiğince ulufeler dağıtıyor!..

Her gün, esnaftan öğrenciye, babaanneden işsize, çiftçiden memura, yeni ve gerçekleşemeyecek vaatlerde bulunuyor!..

Kısaca, özgürlüğümüzü, eşitliğimizi, haklarımızı, dayanışmamızı ve barışımızı yani yaşamımızı çalmak için ağzımıza bir parmak bal sürmeye çalışıyor!…

Kandıramayacaklar!”

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: