Filiz Zeyrek Gazetecidir ! 12 gündür ne ile suçlandığını bilmeden gözaltında

#FilizZeyrekGazetecidir ! 12 gündür ne ile suçlandığını bilmeden gözaltında

30 Mart günü Adana’da gözaltına alınan JinNews Muhabiri Filiz Zeyrek 12 gündür ne ile suçlandığını bilmeden gözaltında tutuluyor.

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu Filiz Zeyrek hakkında şu açıklamayı yaptı:

#FilizZeyrekGazetecidir

Adana’da 30 Mart günü birçok eve eş zamanlı yapılan baskınlarda gözaltına alınan JinNews Muhabiri Filiz Zeyrek 12 gündür ne ile suçlandığını bilmeden Adana Emniyetinde gözaltında tutuluyor.

12 gündür Filiz’e tek bir soru dahi sorulmadı!

JinNews’in Çukurova muhabiri olan Filiz Zeyrek 1996’da Batman Hasankeyf’e bağlı Karaköy’den ekonomik zorluklar ve savaş nedeniyle ailesiyle Adana’ya göç etmek zorunda kalmıştı. Çocukluğundan itibaren uzun süre tarlada, markette, dönercide ve daha pek çok yerde işçilik yaptıktan sonra gazetecilik yapmaya başladı. Çocukken öğretmensiz köy okulunda eğitimi yarım kalan Filiz, evin keçilerine çobanlık yaptığı yıllarda taş üzerinde kömür ile birleştirmeye çalıştığı harfleri muhabir olduktan sonra kendisi gibi emekçi kadınları ve göçe zorlanmış hayatları anlatmak için kullandı.

Filiz, gözaltında olmasaydı bu hafta gündemindeki tarım işçisi kadınlar ve mülteci işçi kadınların hikayelerini okumanızı sağlayacaktı.

Bu gözaltı zulmü bir an önce son bulsun, Filiz Zeyrek serbest bırakılsın!

Bugün saat 13:00’da #FilizZeyrekGazetecidir hashtagiyle sosyal medyadayız…

Desteğinizi bekliyoruz!

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu”

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: