Gizli tanıktan şok iddia: "FETÖ İşadamlarının seks kasetlerini banka kasasında saklıyordu" - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Gizli tanıktan şok iddia: “FETÖ İşadamlarının seks kasetlerini banka kasasında saklıyordu”

Gizli tanıktan şok iddia: “FETÖ İşadamlarının seks kasetlerini banka kasasında saklıyordu”
Okunma : 20 views Yorum Yap
 

Bursa’da devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında işadamlarının da bulunduğu 38’i tutuklu toplam 80 sanıklı dava ile ilgili olarak hazırlanan iddianame hazırlandı.

 

‘ERCAN LAKAPLI KİŞİ’

 

Gizli tanık Orhan verdiği ifadede, “FETÖ Bursa’daki 11 işadamının seks kasetlerini Bank Asya’nın Yıldırım İlçe Şubesi’ndeki kasada saklıyordu. Bu kasada ayrıca işadamlarının gelir durumlarını içeren bilgiler de bulunuyordu. Bankanın şubesinde polisler tarafından arama yapıldığı gün Ercan lakaplı bir kişi, erkenden gelip bu bilgi ve kasetleri alarak kaçırdı” dedi.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından aralarında Fethullah Gülen ve bazı işadamlarının da bulunduğu, ‘imamlar dosyası’ olarak bilinen, 38’i tutuklu, 36’sı firari toplam 80 sanık hakkında hazırlanan 661 sayfadan oluşan ve Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, ilginç iddialar yer alıyor.
 
 

“İMHA EDİLDİĞİNİ SANMIYORUM”

Soruşturma kapsamında, gizli tanık olarak ifade veren Orhan adlı kişi, “Bank Asya Yıldırım Şubesi’ndeki gizli kasada geliri çok yüksek olan 11 iş adamının seks kasetleri, yıllık ekonomik karlılık durumunu belirten verilerini içerir bilgiler bulunuyordu. Ayrıca, il genelinde cemaate mensup olup da görev yapan tüm memur ve bürokratların isimlerini içeren listelerinin de bu kasalarda saklandığını biliyorum. Kasalarda bulunan bu önemli kaset ve bilgiler, Bank Asya’nın Yıldırım Şubesi’ne polisin baskın yapıldığı günün sabah saat 09.00’da Ercan lakaplı İ.S.S. tarafından alındı. Bu kişi daha sonra, yüzü bere ve atkı ile kapalı olarak kaban giymiş vaziyette bankadan ayrıldı Yani bilgileri kaçırdı. Bu görüntülerin kamera kayıtlarında olması gerekiyor. İmha edildiğini sanmıyorum ancak kamera görüntüleri saklanmış olabilir” dedi.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. (DHA)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: