Son Dakika Haberler

Hakimler, AKP ve MHP’lilerin oy sayımı yapılan merkezi bastığını anlattı

Hakimler, AKP ve MHP’lilerin oy sayımı yapılan merkezi bastığını anlattı
Yorum Yap

Hakimler, Maltepe’de devam eden oy sayımında AKP ve MHP’lilerin salonu bastığını anlattı

Maltepe’de devam eden oy sayımında AKP’li ve MHP’lilerin salona girmesi nedeniyle arbede çıktı. Yaşanan gerginliği Özel Harekat bastırdı.

Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını arttırarak sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP’liler oy sayımının devam ettiği Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni bastı. Yaşanan gerginlik Özel Harekat tarafından bastırılırken sayımlara ara verildi.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş yaşananları sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP’liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu.

Bunun üzerine Özel Harekat duruma müdahale etti ve salona girdi. Şu an sayım yapılamıyor.

Bir grup AKP ve MHP’linin Maltepe’deki oy sayım alanına girip HAKİMLERİ ALENEN TEHDİT ETMESİ üzerine başlayan gerginlik duruldu. AKP ve MHP oyların sayılmasını neden istemiyor? ‘Kurul sayısının artırılacağı’nı medya bile biliyorken ‘Bizim haberimiz yoktu’ demenin anlamı nedir?

Maltepe’deki tüm oylar şu an HAKİM güvencesinde… Sayımlar biraz sonra başlayacak. Lütfen herkes sakin olsun… İmamoğlu pazartesi günü mazbatasını alacak; şu an itibariyle fark 13.935… Maltepe’de sayılan sandık 600’e yaklaşıyor. 1089 sandığın çoğu gitti azı kaldı…”

SAYIM İŞLEMİNE YARINA KADAR ARA VERİLDİ

Yarkadaş, ayrıca şu bilgileri kaydetti:

Maltepe’de AKP ve MHP’lilerin müdahalesi yüzünden sayımlar durmuştu… İşte bu görüntülerin ardından sayımlara YARINA KADAR ara verildi. Sayım işlemi cumartesi sabahı hakimlerin verdiği karar üzerine 20 KURULLA devam edecek

İŞTE AKP VE MHP’nin yalanını ortaya koyan RESMİ BELGE… AKP ve MHP’lilerin saldırısına uğrayan HAKİMLER, olayların nasıl başladığını anlatıyor. HAKİMLER, AKP ve MHP’lilerin salonu bastığını tutanakta şu şekilde anlatıyor:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)