Hamilton Güneş Koruyucu Kremi

Merhaba hanımlar,

Hamilton Güneş Koruyucu Kremini duydunuz mu? Bu kremden bahsedeceğim bugün.

Hamilton Laboratuvarları 1932 yılından bu yana güneşten korunmak için güneş koruyucular geliştirmektedir. Dünyanın ilk güneş koruyucu ürünlerinden biri olan Hamilton; sürekli geliştirdiği yeni formüller ile daha etkin korumayı hedefliyor. 80 yıldan fazla süredir, Avusturalya’yı ve dünya üzerindeki birçok insanı dünyaya ulaşan en güçlü güneş ışınlarına karşı koruyan Hamilton 2007’den bu yana Türkiye’de de güneşli saatleri güvence altına alıyor!

Avustralya SPF Standartı:

Cilt kanserler Avustralya’da, saptanan tüm kanser türlerinin %80’ni oluşturur. Riskin bu denli yüksek olması nedeni ile güneşten korunma ve güneş koruyucu ürünler Dünya’nın bu kısmı için çok önemlidir. Suya dayanıklılık ve bağlantılı olarak tere dayanıklılık, bir güneş koruyucunun cilt üstünde ne kadar kuvvetli bir film tabakası oluşturduğunun göstergesidir. Avustralya standartlarında, suya dayanıklılık testi SPF ibaresi için en zor aşamalardan biri olup, etikete yazılan SPF değeri, ürünün suya temastan sonra azalan rakamdır.( Örnek: Ürünün ilk güneş koruma gücü SPF30 ise ve 4 saat suya temastan sonra ürünün güneş koruma gücü SPF15 olarak ölçülürse ürün etiketinde, SPF15 yazmak zorundadır. Hamilton üzerinde yazan 50+ SPF değeri bu koruyucu testten geçirilerek onaylanmış bir rakamdır.Diğer ülkelerdeki güneş koruyucu standartlarında bu değerlendirme (% 50 SPF değer kaybına kadar) daha toleranslı olup ilk SPF değeri de etikette yazılabilmektedir. Bu nedenle Avustralya markalarının SPF değerleri çok önemli bir nitelik taşır.

 

Biliyorsunuz ki Avustralya, sıcağı ve güneşi ile ünlüdür. Orada üretilen ve memnun kalınan bir ürünü gönül rahatlığı ile alıp denedim. Sonuçtan memnunum. Fiyatı piyasadaki ürünlerden fazla. Yaklaşık olarak 100 TL. Ama siz almadan önce internetten şöyle bir tarama yapın. Farklı alış veriş sitelerinde farklı fiyatlarla satışa sunulmuş. Hem de aralarında baya fark ediyor. Yüz ve vücut için ayrı koruyucularının  yanında farklı cilt türlerine de hitap ediyor.

Ürünü 250 ml  almıştım ama biliyorsunuz koruyucular baya yoğun kıvamlı. Açıldıktan sonra 12 ayda bitirmek gerekiyor çünkü son kullanım tarihi geçiyor. Ama bu büyük boyları bitirmek mümkün değil. Bu nedenle almayı düşünürseniz mutlaka küçük kutu olanı tercih edin. Ben her gün kullanmama rağmen yarısına bile gelemedim ki yaz başlangıcında almıştım. Gerçi ben günde bir kez sürüyorum o kadar. Normalde 4 saatte bir uygulamak gerekir fakat makyaj yapanlar için bu kurala uymak çok zor oluyor. Böyle düzensiz uygulamama rağmen memnunum. Sadece yağlı bir his bırakıyor olması tek kötü özelliği diyebilirim.

Umarım sizler de memnun kalırsınız ve bu bilgiler işinize yarar.

Güzel kalın sağlıkla kalın güzel kadınlar sizi seviyorum ?

%d blogcu bunu beğendi: