Hande Fırat ifadeye çağrıldı - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Hande Fırat ifadeye çağrıldı

Hande Fırat ifadeye çağrıldı
Okunma : Yorum Yap

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Hürriyet gazetesinin ‘karargah rahatsız’ manşeti hakkında soruşturma başlattı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Hürriyet Gazetesi’nin ”Karargah rahatsız” haberi sonrası Orgeneral Akar’la bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Programda yer almayan sürpriz görüşmeden hemen sonra Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Hürriyet gazetesinin ‘Karargah Rahatsız’ manşeti hakkında soruşturma başlattığı haberi geldi. Soruşturma kapsamında Hande Fırat ‘ın da ifadeye çağrıldığı belirtiliyor.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Başsavcılığın soruşturmayı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Hakan Sağlam’ın suç duyurusu üzerine başlattığı ifade edildi Sağlam dilekçesinde, habere konu olan olayın “cunta yapılanmalarının ordu içerisinde halen etkin ve faal olduğunu” ortaya koyduğunu ve bu yapılanmanın üyelerinin tespit edilerek ”Cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmalarını istedi..

Hande Fırat’ın imzasıyla yayınlanan haberde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a yönelik eleştiriler ve bazı iddiaların TSK’da rahatsızlık yarattığı iddia edilmişti.

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Hürriyet’in haberiyle ilgili olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapmıştı. “Türk milletini, TBMM’yi ve Türk hükümetlerini manşetlerle kokutarak netice alma/hiza ve istikamet çizme dönemleri kapanalı yıllar oldu” diye yazan Bekir Bozdağ şu ifadeleri kullanmıştı:

– Ama belli ki eski hastalıkları depreşenler ve eski Türkiye rüyası görenler hala var.Türkiye eski Türkiye değil.Hala anlamadınız mı?

– Hiçbir kimse/güç,Türk milletine,TBMM’ye ve Türk hükümetine ayar veremez.TBMM’ye ve Türk hükümetine ayarı;sadece Türk halkı verebilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: