‘Hayır’ diyenleri tehdit eden başsavcı vekili hakkında inceleme izni verildi.

Sosyal medya hesabından ‘Hayır’ diyenleri tehdit eden Antalya Cumhuriyet Başsavcı vekili Cevdet Kayafoğlu hakkında inceleme izni verildi.

Anayasa değişiklik paketiyle ilgili sosyal medya hesabından ‘Hayır oyu verecek olanlar PKK’yla aynı muameleyi görecekler; Küsmece yok’ diye paylaşımda bulunduğu iddia edilen Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevdet Kayafoğlu hakkında avukat Rasim Demirkan suç duyurusunda bulundu.  HSYK 3.Dairesince, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması konusunda sosyal medyada paylaşımda bulunduğu iddia edilen Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevdet Kayafoğlu hakkında inceleme izni verildi.

Kayafoğlu sosyal medya hesabından : “Küsmece yok. Referandumda hayır diyeceklerin dikkatine. Vereceğiniz hayır oyu aynı zamanda PKK’ya destek oyudur.

Haberim yoktu demeyin” mesajlarını paylaşmıştı. Kayafoğlu, başka bir mesajında ise HDP’lilerin tutuklanmasıyla ilgili, “HDP’lilerin tutuklanmalarına ABD ve Avrupa’dan gelen tepkilere bakarsak Türkiye doğru yoldadır. Gevşekliğin sırası değil. Anladıkları dil bu” yorumunu yaptı. Kayafoğlu’nun hesabında ayrıca AKP yanlısı paylaşımlarda bulunduğu da görülmüştü.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Bakanlık Muhabere Servisi’ne suç duyurusu dosyasını teslim eden avukat Rasim Demirkan, Başsavcı Vekili sıfatını taşıyan bir yargı mensubunun insanların en temel hakkı olan oy kullanma hakkına saygısız ve suç içerecek şekilde müdahale etmeye kalkışmasının ahlaki olmadığı gibi suç içerdiğine inandığını kaydetti. Bu nedenle söz konusu kişi hakkında HSYK’nın yapacağı idari soruşturma dışında cezai soruşturma yapılması gerektiğini belirten Rasim Demirkan, bu kişiden şikayetçi olduğunu söyledi.

ANTALYA/DHA

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: