Son Dakika Haberler

HDP: “YSK’nin kesin sonuçları şaibeyi ortadan kaldıramaz”

HDP: “YSK’nin kesin sonuçları şaibeyi ortadan kaldıramaz”
Yorum Yap

HDP: “YSK’nin kesin sonuçları şaibeyi ortadan kaldıramaz”

Referandum sonuçlarına itiraz eden HDP, YSK’nin kararının ‘şaibeleri ortadan kaldırmadığını’ ve sonuçların meşru olmadığını yineledi.

YSK yapılan tartışmalara ve itirazlara rağmen referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. YSK’nin açıklamasında muhalefetin itirazlarının bir kez daha göz önünde bulundurulmadığı anlaşıldı.

Dihaber’in aktardığına göre HDP Örgütlenmeden Sorumlu Eş Başkanı Yardımcısı Nadir Yıldırım, YSK’nin kesin sonuçlarına sert tepki gösterdi. Yıldırım, şunları söyledi:

“Bu karar da, bizim için meşru değildir. Bu durum kanunileşse de, toplum açısından da bizim açımızdan da meşru değildir. YSK bunları resmi sonuçlar olarak ilan etmiş olabilir, bunu kanuna uydurmuş olabilirler, ama seçimler üzerindeki şaibe ve açık hile durumu ortadan kalkmış değildir. Halk açısından bunun gayri meşruluğu hep tartışılacaktır. Tanıdığımız doğru bulduğumuz tek şey halkın çok büyük çoğunlukla, hayır iradesini ortaya koymasıdır. Bu irade bizim için bakidir ve hiç bir karar bunun üstünü örtemez.”

Devlet Bahçeli’nin “fiili durumu resmileştiriyoruz” sözlerine dikkat çeken Nadir Yıldırım, “Bizim için fiili durum devam ediyor, kanunileşen bir şey yok. Bu fiili durumda hukuk dışıdır, kanun dışıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)