Son Dakika Haberler

HDP’den TRT tweeti: “İnanılır gibi değil…”

HDP’den TRT tweeti: “İnanılır gibi değil…”
Yorum Yap

Referandum’a sayılı günler kala TRT propaganda konuşması yapma hakkına sahip siyasi partilerin konuşmacılarını belirlendi. HDP konuyla ilgili attığı tweetinde, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadelerini kullandı.

 

Dört siyasi partinin konuşmacı da belirlendi. Buna göre; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), konuşmacı olarak Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’yi seçti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına, anayasa değişikliği teklifini hazırlayan komisyonda bulunan MHP Milletvekili Mehmet Parsak’ın konuşacağı açıklandı.

AKP ise, Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, anayasa teklifi hazırlık sürecinde komisyonda yer alan AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop konuşma yapacak.

HDP: İNANILIR GİBİ DEĞİLTRT’de HDP adına konuşmayı yapacak isim ise Osman Baydemir ve Hüda Kaya. Twitter’dan paylaşımda bulunan HDP Genel Merkezi, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)