HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı #Demirtaş

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı #Demirtaş

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Rudaw televizyonuna katıldığı programda 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı aday göstereceklerini açıkladı.

Açıklamayı HDP Genel Merkez henüz doğrulamadı.

ZİYA PİR YALANLADI

Rudaw’ın ‘HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ başlıklı haber bülteni yayınına bağlanan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, HDP’nin seçimlerde ismi geçen partilerle (CHP- Hüda-Par) ittifak yapmayacağını çünkü yaptıkları anketlere göre yüzde 10 barajını geçtiklerini söyledi.

Pir, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda kimsenin kazanmayacağını düşünüyoruz. Aday olarak ise ilk tercihimiz Sayın Selahattin Demirtaş olur” dedi.

“Seçimlerde Abdullah Gül’ün aday olması durumunda onu destekler misiniz?” sorusuna da Pir şu yanıtı verdi: “Tabanımızda Abdullah Gül’ün desteklenmesi için bir talep var. Dolayısıyla (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan’a karşı onu destekleriz.”

‘TARTIŞILAN İSİMLER ARASINDA DEMİRTAŞ’IN DA ADI GEÇİYOR DEDİM’

Öte yandan Pir, Rudaw’ın haberinin ardından Twitter’dan yaptığı açıklamada bu ifadeleri yalanladı:

“Rudaw Tv’de partimizin yetkili organlarının Cumhurbaşkanı adayımız konusunda henüz bir karar vermediğini, ancak tartışılan isimler arasında elbette Sn Demirtaş’ın da adı geçiyor, dedim.”

İznews-İstanbul Gerçeği

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: