HEP DERSİM'İ VE MUNZUR'U YAZACAK DEĞİLİM YA? BUGÜN KONYA'YI YAZDIM... /Celal TURNA - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

HEP DERSİM’İ VE MUNZUR’U YAZACAK DEĞİLİM YA? BUGÜN KONYA’YI YAZDIM… /Celal TURNA

HEP DERSİM’İ VE MUNZUR’U YAZACAK DEĞİLİM YA?  BUGÜN KONYA’YI YAZDIM… /Celal TURNA
Yorum Yap

 

HEP DERSİM’İ VE MUNZUR’U YAZACAK DEĞİLİM YA? BUGÜN KONYA’YI YAZDIM

Ankara Gar katliamından bir gün sonra Konya’da milli maç vardı. Maç başlamadan katliamda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunan futbolcular yuhalanmış ve yine “Ya Allah, Bismillah, Allahu-Ekber” sloganları atılmıştı. Avrupa Kupası’na katılmayı sağlayan, tek golü atan Selçuk İnan Alevi diye ‘nefret suçu’ işlemişlerdi.

Türkiye’nin Musul Konsolosluğu’nu işgal edip, orada rehin alınanları kurtarmak için aylar sonra Niğde katliamcısı IŞİD’çileri serbest bırakarak ‘alış veriş’ yaptılar. Bunların Konya bağlantıları vardı. IŞİD’e giden binlerce ‘tır’ Konya çıkışlıydı.

Kenan Evren 12 Eylül faşizmini yaparken gerekçe olarak Konya’da şeriat bayraklarıyla yürümeyi ve İstiklal Marşı okunurken topluca oturmayı gösterdi. Anılarında, bunların darbeyi olgunlaştırma hazırlıkları olduğunu söyledi.

Sinop’ta doğan Erbakan, yıllar yılı Konya’yı Milli Görüş’ün Başkenti ilân ederek oradan aday oldu. Sağ iktidarlar her koşulda, Türkiye’nin en geniş topraklarına sahip bu ilinden % 80’nin üzerinde oy aldılar.

IŞİD’in Türkiye’deki mucidi ve Erdoğan”ın ‘dış politika’ aklı olan Davutoğlu da Konya’dan çıktı.

Yüzyıllardır Mevlana’ya semah dönen Selçuklunun başkenti Konya’yı, Nasrettin Hoca’nın “Göle Maya”sı da değiştirmedi.

Oysa Konya gerçekten yok oluyor. Gölleri kuruyor. (Beyşehir Gölü kurumak üzere, Akşehir Gölü azaldı) Yeraltı suları çekildi. Konya Ovası uçsuz bucaksız obruklarla doldu. (Devasa toprak çöküntüsü ve çukurlar) Konya çöle döndü. Yıllar önce Kızılırmak’ı Konya Ovasına getireceklerdi. Orada da yeni bir GAP yaratacaklardı.. Konya BUĞDAY AMBARI olmaya devam edecekti. Türkiye saman ve buğday ithal etmeyecekti.

Konya dönüp etrafına bakacağına… İnsan ve doğa katliamcılarına destek vermeye devam ediyor… GAVUR İZMİR’e gitmekte olan Hızlı Tren’in güzergahı değiştirilip Konya’ya gidince Konya kurtuldu zannettiler… Çok safsınız… Çekemediğiniz Kayserililerin yarısı kadar uyanık değilsiniz… Tayyip’in gazına gelip, Gezi’den hınçlandığınız Beşiktaş ayağınıza gelince fırsatı kaçırmadınız. Hemen ÖTEKİ’leri LİNÇ ETME özelliğinizi öne çıkardınız.

Evet… ÇARŞI SİZE DE KARŞI…

Siz “Ya Allah, Bismillah, Allahu-Ekber” demeye devam edin… ALLAH İŞİNİ BİLİR… AKP Konya’da inşaatları yükseltti. Bu doğru… Ama Konya ve MEMLEKET yok oluyor… Farkında değil misiniz?

Celal Turna

10 Ağustos 2017-İstanbul

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: