Hesabını Türkiye’ye kapattı: Sibel Kekilli, Türkiye’yi tamamen engelledi

Hesabını Türkiye’ye kapattı: Sibel Kekilli, Türkiye’yi tamamen engelledi

Türk asıllı olduğu bilinen Almanyalı oyuncu Sibel Kekilli, Türkiye’den yoğun şekilde aldığı taciz mesajları sebebiyle hesabını Türkiye’ye tamamen kapattı. 

Sibel Kekilli, takipçilerden gelen yoğun taciz mesajlarına gösterdiği tepkinin ardından en sonunda çareyi Instagram hesabını Türkiyeli kullanıcılara tamamen kapatmakta buldu.

Fatih Akın’ın ‘Duvara Karşı’filmiyle yakaladığı başarıyı son dönemin en popüler dizisi‘Game Of Thrones’da dört sezon canlandırdığı ‘Shae’ karakteriyle taçlandıran Kekilli, kısa süre önce Instagram hesabındaki taciz yorumlarına isyan etmiş, özellikle Türkiyeli kullanıcıların yorumlarına daha fazla katlanmayacağını söylemişti.

Kekilli şunları yazmıştı: “Her şeyden önce, hepinize güzel desteğiniz için çok teşekkür ederim. Beni cesaretlendiriyorsunuz. Sevginiz için teşekkürler! Çoğunluğu Türk halkından olmak üzere, hesabımdaki nefret içerikli mesajlara ilk ve son defa vereceğim cevabım aşağıdadır. Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha fazla tolere etmeyeceğim. Kendinizi Müslüman olarak tanımlayıp başka insanlara, özellikle kadınlara ya da dinlere saygı duymuyorsunuz. Bağnaz, ikiyüzlü, nefret ve haset dolusunuz. Size acıyorum! Defolun gidin! Lütfen hesabımı takip etmeyi bırakın!”

Maskelerini çıkaran çirkin ikiyüzlülüre ‘veda zamanı’

Bu mesajdan kısa süre sonra da Kekilli, ‘veda zamanı’ diyerek bu yöndeki mesajlara son bir uyarı yapmıştı: “Kısa bir süreliğine veda etme zamanı… Öyle görünüyor ki paylaştığım son iki gönderiyle çok hassas bir konuya değinmişim. İyi yanı şu ki bütün o ikiyüzlüler, maskelerini çıkarıp çirkin yüzlerini gösterdiler. Burada her şeyi yeni baştan açıklamaya hiç niyetim yok, ama her şey tek bir sonuca varıyor: Bir kadın ne yapmış veya yapıyor olursa olsun, bu sadece ve sadece ONUN hayatı ve ONUN bedenidir. Mini etek giymek, otobüste yalnız başına oturmak, sokak ortasında bira içmek- bunlar onu fiziksel veya psikolojik olarak taciz etme hakkını kimseye vermez. Bıkmadan usanmadan beni destekleyen bütün hayranlarıma çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.”

Bu son mesajı Kekilli’nin hesabını donduracağının sanılmasına yol açsa da, dünyaca ünlü oyuncu kendisini kısıtlamak yerine daha yaratıcı bir çözüm buldu. Taciz mesajlarının çoğunun Türkiye’den geldiğinden yakınan Kekilli, Türkiye’yi kısıtlama yoluna gitti.

Instagram’a giren Türkiyeli kullanıcılar, “Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor” mesajıyla karşılaşıyor.

(Diken)

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: