Son Dakika Haberler

Hıncal Uluç’tan ‘güvenlikçi’ yaklaşım! “İşçilerin içinde sol örgüt üyesi var”

Hıncal Uluç’tan ‘güvenlikçi’ yaklaşım! “İşçilerin içinde sol örgüt üyesi var”
Yorum Yap

Hıncal Uluç’tan ‘güvenlikçi’ yaklaşım! “İşçilerin içinde sol örgüt üyesi var”

3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler art arda ölümlü kazaların meydana gelmesi ve kötü çalışma koşullarını sebebiyle dün (14 Eylül 2018) iş durdurma eylemi yaptı. Eylemin bugün de devam edeceğini söyleyerek dağılan işçilerin kaldıkları bloklara sabaha karşı jandarma ve polis tarafından baskın düzenlenerek en az 400 kişi gözaltına alındı.

Gazeteci Hıncal Uluç, o işçilerin arasına üniversite öğrencilerinin ve sol örgüt üyesi kişilerin karıştığını, eyleme katılmaları yönünde işçilere para teklifi edildiğini ve olayları proveke edenler olduğunu iddia etti. Uluç, iddialarını ismini vermediği bir işçiye dayandırdı.

Uluç, hesabından yaptığı paylaşımda “Az önce 3.Havalimanı inşaasında çalışan bir işçiyle eylem hakkında konuştum.
Şunları söyledi:

Sendikadan geldiğini söyleyen birileri,eyleme katılacaklara günlük 100 TL verileceğini söylediler.
Eyleme katılanların çoğu burada çalışan işçiler değil.

3.Havalimanı inşaatında 2 yıldır çalışıyorum diye yalan söyleyen her gün 2 kişi ölüyordu diye provokasyon yapan uyanık hain! Dün gösterinin en önünde giden,sağı solu taşlayan 2 kişinin orada işçi olmadığı,üniversite öğrencisi ve sol örgüt üyesi olduklarını da biliyorsundur?” dedi.

Sezgin Kartal, Uluç’a görüntü ile yanıt verdi

Gazeteci Sezgin Kartal, Uluç’un iddialarına bir görüntüyle yanıt verdi. Kartal’ın paylaştığı görüntüde işçiler tek tek kontrolden geçerek kimlik ve işyeri kartı gösteriyor.

Kartal, “Hıncal Uluç işçilere dayanan bilgiyi paylaşıyorsa kamp girişinde kaydettiğimiz bu görüntü nedir? İçeri giren herkes tek tek kimlik ve işyeri kartı göstermeden giremiyor.” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/Hincalu/status/1040717813059670017?s=09

https://twitter.com/Hincalu/status/1040856325054521350?s=09

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)