‘Hürriyet’e el koyma işlemi başlatılması’ talep ediliyor.

‘Karargâh rahatsız’ haberine soruşturma başlatıldı. Şikayet dilekçesinde ‘Hürriyet’e el koyma işlemi başlatılması’ talep ediliyor.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Hürriyet gazetesinin ‘Karargâh rahatsız’ manşeti hakkında soruşturma başlattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen şikayet dilekçesinde “Devletin güvenliğine karşı suçlar” ve “Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar” kapsamında Hürriyet gazetesine ‘el koyma işlemi başlatılması’ talep edildi.

 

Haberin imzasına sahip  Hande Fırat da ifadeye çağrıldı.

 

‘CUNTA YAPILANMASI’ İZLENİMİ

ABC’nin haberine göre; Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Basın Sözcüsü Mehmet Demir imzasıyla yapılan basın açıklamasında “25/02/2017 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayınlanan Hande Fırat imzalı ‘Karargâh rahatsız’ başlıklı haber içeriğinde bahsedilen ‘karargâh’ın hükümetin icraatlarını önlemeye yönelik bir cunta yapılanmasının olabileceği izlenimi edinildiğinden ve bu hususta bir şikayet dilekçesi verilmesi de nazara alınarak konu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

%d blogcu bunu beğendi: