Son Dakika Haberler

‘İdam gelsin’ diyen Murat Boz’a gençler tepki gösterdi

‘İdam gelsin’ diyen Murat Boz’a gençler tepki gösterdi
Yorum Yap

‘İdam gelsin’ diyen Murat Boz’a gençler tepki gösterdi

Art arda gelen çocuk istismarı, cinayeti ve kaçırılma haberleri sonrası başlayan idam tartışmalarına ünlü isimler de katıldı.

Art arda gelen çocuk istismarı, cinayeti ve kaçırılma haberleri sonrası başlayan idam tartışmalarına ünlü isimler de katıldı. Oyuncu Berna Laçin’in idam karşıtı açıklaması sebebiyle hakkında soruşturma başlatılırken idam savunanlar meslektaşlarından destek, gençlerden ise tepki aldı.

Ceza Hukukçuları ‘İdamın caydırıcılığı yok’, sosyologlar ‘İdam çözüm değil’, kriminologlar ‘İdamın suç oranına etkisi yok’, psikiyatrlar ‘İdam çözüm değil’ dese de idam savunucuları idam talebinde bulunmaya devam ediyor. Sanatçı Murat Boz da bu yönde yaptığı talep ile gündeme geldi.

Murat Boz: İdam gelsin.

Pop müzik sanatçısı Murat Boz, idam talebini şu sözlerle dile getirdi:

“Bir çocuğu 4-5 gün boyunca aç bırakıp o halde dere kenarında ölüme terkeden sapkın zihniyetlerin toplumdan arındırılması lazım. Bu insan kırıntılarının idam edilmesi daha sonra yaşanabilecek böyle vahim olayların önüne geçilmesi açısından caydırıcı olacagını düşünüyorum.

Bu sebeple çocuk ve kadın tecavüzcülerine idam getirilmesi en caydırıcı ceza olacaktır. O çocuklarn aileleri ve yakınlarının yaşadıkları üzüntüyü tahmin etmemiz olanaksız. En azından bu pisliklerin dünya üzerinden ebediyen yok edildiğinin bilinmesi içlerne az da olsa bir su serper”

Sanatçıya meslektaşından destek geldi.

Murat Boz’un bu paylaşımına meslektaşı Demet Akalın’dan ‘helal kuzum sana’ yorumu yapıldı.

Sanatçıya yoğun tepki

Sosyal medya üzerinden idam talebinde bulunan Murat Boz’a yoğun tepki gösterilerek bu sözleri eleştirildi.

https://twitter.com/MuratBoz/status/1014389328343175169?s=09

https://twitter.com/MuratBoz/status/1014388116214484992?s=09

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)