İmamoğlu 'kayyum' konusunda net konuştu: Herkes haddini bilecek! - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

İmamoğlu ‘kayyum’ konusunda net konuştu: Herkes haddini bilecek!

İmamoğlu ‘kayyum’ konusunda net konuştu: Herkes haddini bilecek!
Okunma : 83 views Yorum Yap

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP’li 3 Belediye Başkanının görevlerinden ‘haklarında soruşturma var’ gerekçesiyle alınmasının ardından olaya bir kez daha tepki gösterdi. İmamoğlu, atamaları “Kayyum atayarak, bunu böyle ucu bucağı olmayan bir sürece bağlayamazsınız. İnsanlar suçu varsa yargılanır, kuru lafla bu işler olmaz” sözleriyle eleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte cumartesi günü yaşanan selin ardından Sarıyer’de çökme tehlikesi bulunan binanın yer aldığı bölgede inceleme yaptı.

Süreci yakından takip ettiklerini belirten İmamoğlu, önceliklerinin can güvenliği olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından İmamoğlu’na Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılması da soruldu.

“Öyle hurafeyle, kuru lafla bu işler olmaz”

Ekrem İmamoğlu’na, HDP’li 3 Belediye Başkanının yerine kayyum atanması kararı ile gözlerin başka şehirlere çevrildiği iddialarının sorulması üzerine şöyle yanıt verdi:

Böyle bir mantıkta, demokrasinin teslim ettiği görevleri, insanlardan hukuk dışı (yöntemlerle) almak böyle göz çevirmeyle olmaz. Kimsenin sınırsız yetkisi yoktur. Böyle var gibi davrananlar olur ama ülkeye çok şey kaybettirirler. Kendileri zaten kaybetmiş olur. Zaten kaybediyorlar. Milletin iradesi çok önemlidir. Milletin iradesini yok saymak çok büyük bir hatadır. Dün de bununla ilgili açıklamamı yaptım. Ortada milletin iradesi vardır. Diyarbakır’da da, Mardin’de de Van’da da… Öyle kuru laflarla, terör örgütüyle üyelik vesaire kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Varsa alırısınız, tespit edersiniz, işleme koyarsınız, kayyım atayarak bunu böyle ucu bucağı olmayan sürece bağlayamazsınız. Bu sefer insanlar milli iradeye yönelik güveni kaybederler, bu sefer başka bir ortam yaratırsınız. Çok üzücü. Şiddetle kınıyorum. İnsanların eğer bir suçu varsa yargılanırlar, cezasını bulurlar ama öyle hurafeyle, kuru lafla bu işler olmaz, olmayacaktır da… Umarım bu yanlıştan dönerler. Tekrar seçilen belediye başkanları görevlerine dönerler. Öyle İstanbul’a göz dönmüş falan filan, herkes haddini bilecek. Biz işimizin başındayız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: