İmamoğlu, intihar eden Kürt gençle ilgili: Sana söz veriyorum; ayrıştıranlar değil, birleştirenler kazanacak - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

İmamoğlu, intihar eden Kürt gençle ilgili: Sana söz veriyorum; ayrıştıranlar değil, birleştirenler kazanacak

İmamoğlu, intihar eden Kürt gençle ilgili: Sana söz veriyorum; ayrıştıranlar değil, birleştirenler kazanacak
Yorum Yap

İmamoğlu, “Ķürt olduğumuz için hep dışlandık” yazarak intihar eden Kürt gençle ilgili bir mesaj paylaştı

İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik hizmeti sunan İGA Güvenlik’in personeli olan genç, terminalde yüksek bir yerden atlayarak intihar etti. Sevdiği kadın tarafından ‘Ben bir Kürt ile asla çıkmam’ diye reddedilmesi sonrası intihar ettiği iddia edilen İbrahim Layık için Ekrem İmamoğlu da bir mesaj paylaştı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, canına kıyan Kürt genç ile ilgili yaptığı paylaşımda “İbrahim kardeşimizin haberi yüreğimizi yaktı. Sana söz; ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşı bir ve kardeştir. İbrahim Layık’a Allah’tan rahmet, tüm yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

EN SON ‘KÜRT OLDUĞUMUZDAN DOLAYI HEP DIŞLANDIK’ YAZMIŞ

Güvenlik işçisi Layık, intiharı öncesinde kişisel Instagram hesabından “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene… hakkınızı helal edin” notunu paylaşmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: