İNKAR / Dilek FİDAN - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

İNKAR / Dilek FİDAN

İNKAR / Dilek FİDAN
Yorum Yap

İNKAR

“Değer verdim yeteri kadar, artık herkes ederi kadar” türünde, değer vermiş karşılık bulamamışlı, atarlı giderli sözler paylaşanlar var sosyal ağlarda. Değer vermeyeceksin o zaman, bitti. Vefasız dost, nankör akraba, acımasız sevgili…  Hepsi değeri sorgulatır. Vakit kaybı mıdır? Bilemem. Emek verdiysen senin insanlığın, göremediyse onun insanlık dışılığıdır. Her şey güzel başlar ama bir şey yerine koyunca film kopar. Hele bir de hiçbir şey olmayanı bir şey yerine koyunca; hepten hezimet. Karşıdaki aslında normal bir insan. Belki hiç şiir duymamış, türkü dinlememiş, yaşama bir anlam bulmamış biri. Aşk bu; demlenir, vakti gelir, eğreti sevgiliyi bir yere oturtursun. Yerini yadırgar içten içte ama gitmez. Giderse kendine çarpar çünkü, gerçek değeriyle yüzleşir. Ne kadar duru, ne kadar yalnız aşkta? Olmayanları var gibi gösterirken bu kadar mı çaresiziz? Sevmek nasıl nefes almak ehemmiyeti taşıyabilir?

 

Gittikleri bütün mekanlarda içtikleri çayların, kahvelerin, yemeklerin pos cihazı fişlerini biriktiren; sinema, tiyatro biletlerini saklayan biri biliyorum. Adam kendince ‘Masumiyet Müzesi’ oluştururken, diğeri için kağıt parçalarıydı bunlar. Dümdüz, duygusuz, sığ mı yaşayalım peki? Önem vererek, değer yükleyerek severken beklentiye mi girmeyelim?

 

Zor koşullarda, uzaktan uzağa bir aşkı yürütürken incinelim, örselenelim de yok mu sayalım kırgınlıkları? Yıllar sonra şefkat dolu, “biz neleri aştık” dolu bakışlarını görüp af mı edelim? Gecikmiş sadakat neye yarar! Mutluluk fena ayartır bizi; mutlu anlarda içimizden taşar, anlamlar yükleriz her şeye; anlayana, anlamayana. Elde kalan ne? Bize kalan ne? Giden gitsin, seven sağlar bizimdir. Yaşam böyle de devam eder. Yara açar, yara dağlar ama devam eder. Gücüm başka yenilgiye, yanılgıya yetmeyecek. Anne, nerdesin? Bırakma beni, insanlar kötü.

 

Dilek FİDAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: