İnşaat işçilerinden, nefret kusan Akit yazarına ‘rögarlı’ tepki

İnşaat işçilerinden, nefret kusan Akit yazarına ‘rögarlı’ tepki

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası, 3’üncü havalimanında kötü çalışma şartlarına maruz bırakıldıkları ve haklarını alamadıkları gerekçesiyle eylem başlatmış ve eylemin ardından yüzlerce işçi gözaltına alınmıştı. İşçilerin yaptığı bu eylemle ilgili olarak “Bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın” diye yazan Yeni Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’a sendikadan sert tepki geldi.

Sendikanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Memleketin her karışında emeği olan bizlerin elinden her iş gelir. Gün gelecek rögar kapaklarını da kapatacağız” dendi.

Yılmaz, asgari taleplerinin karşılanması için eylem yapan ve gözaltına alınan 3. havalimanı işçileri hakkında dün (17 Eylül) “3. Havalimanındaki tahtakuruları nereli?” başlıklı bir yazı kaleme almış ve yazar ayrımcı ve işçi düşmanı yazısı sebebiyle sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Mehtap Yılmaz, işçiler hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

Senelerdir süren 3. Havalimanı inşaatı çalışanları, tam da açılışa beş kala bitlendiyse… Tahtakuruları yiyip bitirdiyse… Burada bir çapanoğlu değil, pek çok çapanoğlu aramak lazım!
Hele bir de HDP-PKK işin içine girdiyse… CHP’nin “her evden bir oy HDP’ye” diyerek meclise taşıdığı HDP… İşte orada duracaksın arkadaş!

Bu işte bir tezeklik arayacaksın! Şayet bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın!

Madem kaşınıyorlar!

Madem “kaşı beniii, kaşı beniii” diye debeleniyorlar!

Madem bitlendik diye kuduruyorlar!

Birilerinin bu itlerin kafasındaki bitleri ayıklayıp içeri tıkması lazım!

Yok, benim yetkim bu itlerin bitleriyle sözcüklerle mücadele etmek! Yetkim olsa bu itlerin bitlerini tek tek ayıklar, ezerim…
Bu itleri kaşındıran tahtakurularını zevkle ezerim ama yetkim yok…

Devlet ne güne duruyor?

Hadi bakalım!”

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: