İşçi, “işçiyim, aç işçi” diyerek İzmir İşkur önünde soyundu 

İşçi, “işçiyim, aç işçi” diyerek İzmir İşkur önünde soyundu 

İzmir İŞKUR’un önünde soyunarak eylem yapan Battal Sağır adlı işçi, “İşçiyim ben, aç işçi. Soyunarak anlatıyoruz derdimizi, başka türlü duyan yok ki.” diyerek isyan etti.

Battal Sağır, çalıştığı yerden biriken maaşlarını alamadığı için İşkur’a başvurdu. Olumsuz cevap alan Sağır, bunun üzerine görevini yapmayan İşkur çalışanını dilekçe yazarak aynı kuruma şikayet etti. Dilekçesi ile ilgili bir cevap alamayınca İşkur’a tekrar giden Sağır, bu defa da ‘böyle bir dilekçe yok’ cevabını aldı.

İşçi olan Battal Sağır, İzmir İşkur önünde bu olayın verdiği kızgınlıķla soyundu. Sağır, kendine uzatılan mikrofona özetle şunları söyledi:

“Ben bu devleti protesto ediyorum. Dilekçemin bulunmasını istiyorum. Dosyalama değil ki bu, öyle olsa anlayacağım. Bilgisayardaki dilekçemi bulamıyorlar. Görevini yapmadığı için buradaki görevliyi şikayet etmek için dilekçe yazdım. İşçiyim ben, paramı alamadım. ‘Senin alacağının olması hayatın olağan akışına aykırıdır’ diyorlar. Kimsin sen hakim misin? (İzmir İşkur hakkında) Devlet bize sahip çıkmıyor. Bu devleti protesto ediyorum. İşçiyim ben, aç işçi.”

Polisin giyinmesini ve kalkmasını istedigi işçi “Kalkmıyorum, giyinmiyorum. Zor kullanın isterseniz. Ben bu devleti protesto ediyorum. Kimseye zararım yok. Başka türlü sesimizi duyuramıyoruz ki.” diyerek polise itiraz etti.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?