IŞİD emirinin Özel Kuvvetlerce Türkiye’ye getirildiği iddia edildi

TSK’nın Suriye’de düzenlediği Fırat Kalkanı operasyonu esnasında yakalandığı öne sürülen IŞİD emirinin Özel Kuvvetler tarafından Türkiye’ye getirildiği iddia edildi. Yakalanan  emirin fotoğrafı olduğu iddia ediliyor

 

Hürriyet Gazetesi’nden Uğur Ergan‘ın haberine göre

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 9 Aralık’tan bu yana El Bab’ı kuşatan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü DEAŞ’ın kent içinde komuta kademesi görevini yürüten sözde ‘emir’lerini etkisiz hale getirmeye başladı. Özel Kuvvetler önceki gün El Bab’da ayrı bir operasyon yaparak ikinci bir ‘emir’i daha yakalayarak Türkiye’ye getirdi.

Sözde emirlerle ilgili bir süreden beri toplanan istihbaratlar ışığında havadan ve karadan yapılan harekâtlarda önemli başarılar elde edildi. Son olarak Türk savaş uçakları önceki gün El Bab’da ‘emir’lerin toplandığı binayı vurarak yerle bir etti.

Özel Kuvvetler’in önceki gün de yine El Bab’da ayrı bir operasyon yaparak ikinci bir ‘emir’i daha yakalayarak Türkiye’ye getirdiği bilgisini paylaştı. Böylece Türkiye’nin elinde DEAŞ’ın ‘üst düzey iki emir’i bulunuyor. Bu teröristlerin sorgulamalarında, El Bab ve çevresinde DEAŞ’ın etkili teröristleri, silah depoları ve Rakka’daki irtibat kişileri hakkında bilgi edinilmeye çalışıldığı öğrenildi.

%d blogcu bunu beğendi: