Son Dakika Haberler

IŞİD’li teröristin soğukkanlı itirafı: “500 kişiyi öldürdüm, 200 kadına tecavüz ettim”

IŞİD’li teröristin soğukkanlı itirafı: “500 kişiyi öldürdüm, 200 kadına tecavüz ettim”
Yorum Yap

IŞİD’li teröristin soğukkanlılıkla yaptığı itiraflar insanı dehşete düşürecek nitelikte: 500 kişiyi öldürdüm, 200 kadına tecavüz ettim

Kerkük’te düzenlenen bir operasyonda yakalanan iki IŞİD’li teröristten biri olan Amar Hussein 500 kişiyi öldürdüğünü, 200 kadına tecavüz ettiğini büyük bir soğukkanlılıkla anlatırken yaptıklarının da ‘normal’ olduğunu savundu.
Fakir olduğu için IŞID’e katıldığını söyleyen 21 yaşıdaki Hussein, “Param yoktu, işim yoktu, kimse bana doğru ve yanlışı söylemiyordu. Arkadaşlarım vardı ama kimse bana bir tavsiye vermemişti” diyerek kendini savundu. Hussein Reuters’a, teröristliğe 14 yaşında başladığını aktararak,  14 yaşında bir imamın yönlendirmesiyle ilk olarak El Kaide üyesi olup sonradan IŞID’e geçtiğini anlattı..

IŞİD’li teröristin itirafları dehşete düşürüyor…

Irak’ın Kerkük kentinde 63 IŞID teröristinin öldürüldüğü operasyonda yakalanan Hussein yaptığı itiraflarında, sözde IŞİD emirlerinin istedikleri kadar kadına tecavüz etmelerine izin verdiğini, kendisinin de 200 kadar kadına tecavüz ettiğini soğukkanlılıkla anlatırken, genç erkeklerin ‘buna ihtiyacı olduğunu’ söyledi.

IŞİD’li teröristin itirafları kan dondurdu. Daily Mail’de yer alan habere göre, küçük bir hücrede tutulan Hussein 2013’te IŞID’e katıldığını ve o günden beri tahminen 500 kişiyi öldürmüş olabileceğini soğukkanlılıkla itiraf etti.

 

“Kafası kesilmesi gerekenlerin kafasını keserdik”

Öldürdüğü ve kafasını kestiği insanlarla ilgili olarak da “Öldürülmesi gerekenleri öldürür, kafası kesilmesi gerekenlerin kafasını keserdik. İlk insanı öldürmek zor olsa da zamanla günden güne alışılıyor” dedi.

İfadesinin devamında da “Bazen tek seferde 8 – 9 – 10 kişi öldürdüğümüz olurdu. Bazen de 30 – 40 kişi… Onları bir çöle götürüp öldürürdük. Gözlerine bir bant takar ve kafalarına kurşunları tereddütsüz sıkardık” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)