İsmail Saymaz’dan İTÜ’ye tepki: Tavsiyem iş güvenliği paneli için Yusuf Yerkel’i davet etmeleridir.

İsmail Saymaz’dan İTÜ’ye tepki: Tavsiyem iş güvenliği paneli için Yusuf Yerkel’i davet etmeleridir.

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) İş Güvenliği Kulübü’nün 15 Mayıs’ta düzenleyeceği söyleşiye davetli olan gazeteci İsmail Saymaz, üniversiteye tepki göstererek söyleyişe katılmama kararı aldı.

İTÜ İş Güvenliği Kulübü’nün 15 Mayıs’ta düzenleyeceği “Türkiye’ye İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu söyleşiye konuk olarak yazar Sungur Savran ve İsmail Saymaz davet edildi. Ancak İTÜ’nün, katılımcılardan yazar Sungur Savran’ın üniversiteye girişini yasaklaması üzerine İsmail Saymaz söyleşiye katılmama kararı aldı. Saymaz, İTÜ’nün bu anti demokratik tutumunu eleştirerek üniversiteye bir tavsiyede bulundu.

Tavsiyem Yusuf Yerkel’i davet etmeleridir.

Saymaz, Twitter hesabından üniversiteye şu sözlerle tepki gösterdi:

“İTÜ İş Güvenliği Kulübü, 15 Mayıs’ta ‘Türkiye’ye İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği’ konulu söyleşi yapacaktı. Yazar Sungur Savran ve ben, konuşmacıydık. Fakat İTÜ, Savran’ın üniversiteye girmesini yasakladı. Ben de bu anti-demokratik tavrı protesto için söyleşiye katılmaktan vazgeçtim

İTÜ’ye tavsiyem, bundan sonra yapılacak bir iş güvenliği paneli için Yusuf Yerkel’i davet etmeleridir. Konuya hakim bir arkadaştır.”

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?