İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne CHP’den bir aday daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne CHP’den bir aday daha

2019 yerel seçimleri için anamuhalefet partisinde İstanbul Büyükşehir aday adaylığı için yarış başladı.

İstanbul Büyükşehir adaylığı için yaklaşık bir yıldır saha çalışmalarını sürdüren CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi’nin yanı sıra; İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de sahaya inerek çalışmalarını yürütmeye başladı.

CHP’de en son İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “İstanbul’a kanal değil Tanal lazım” diyerek büyükşehir aday adaylığını ilan etmişti.

MYK’DAN BİR SÜRPRİZ ADAY DAHA ÇIKTI
DÜZGÜN HABER’in CHP kulislerinden edinerek verdiği bilgiye göre, partinin genç yüzlerinden, MYK üyesi ve üç dönemdir İstanbul Milletvekili olarak görev yapan Aykut Erdoğdu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için nabız yoklamaya başladı.

Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’nun, İstanbul Büyükşehir için nabız yoklamaya başladığı ifade ediliyor.

“BEN KAZANIRIM!”
Erdoğdu’nun bazı MYK üyelerine ve yakın çevresine “İstanbul Büyükşehir adayı olursam kazanacağıma inanıyorum. Henüz net kararımı vermedim. Ancak yapacağım nabız yoklamalarının ardından adaylığımı ilan edebilirim” dediği öğrenildi.

AYKUT ERDOĞDU KİMDİR?
28 Ağustos 1972’de Kars’ta doğdu. Baba adı Asım, anne adı Seher’dir.

Yönetici; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Amerika?da Carnegie Mellon Üniversitesinde Kamu Politikaları ve Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Hazine Müsteşarlığında görevi sırasında IMF, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin baş denetçisi olarak görev yaptı.

24’üncü, 25’inci ve 26’ıncı Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: