İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'de kız çocuğunun tecavüze uğraması sonucu çıkan eylemleri değerlendirdi: Toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyenler provokasyon amacıyla kullanıyor - Gazeteler, Son dakika, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’de kız çocuğunun tecavüze uğraması sonucu çıkan eylemleri değerlendirdi: Toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyenler provokasyon amacıyla kullanıyor

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’de kız çocuğunun tecavüze uğraması sonucu çıkan eylemleri değerlendirdi:  Toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyenler provokasyon amacıyla kullanıyor
Yorum Yap

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’de kız çocuğunun tecavüze uğraması sonucu çıkan eylemleri değerlendirdi: Toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyenler provokasyon amacıyla kullanıyor

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğun tecavüze uğramasının ardından çıkan olaylarla ilgili bir yazılı açıklama yayımladı. Failin bulunması için çalışmaların sürdüğü belirtilen açıklamada, “Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde, 22 Nisan Pazartesi günü 5 yaşındaki bir çocuk tecavüze uğradı. Hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisi sürerken fail henüz yakalanamadı.

İstanbul Valiliği, cinsel saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir” denildi.

“Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır” ifadelerine yer verilen açıklamada, failinin yakalanması için farklı birimlerden oluşturulan polis ekiplerini çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı.

Sosyal medyada saldırıya uğrayan çocuk ve ailesinin sağlık durumlarına doğru olmayan paylaşımlar yapıldığı belirtilen açıklamada, şöyle devam etti:

“Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)