İzmir’de nefret saldırısı: Seni elimden polis bile alamaz!

İzmir’de nefret saldırısı: Seni elimden polis bile alamaz!
İzmir Konak’ta nefret saldırısına uğrayan Kızıl Okyanus LGBTİ aktivisti Umut Can İnci, cinsel tacize uğradı ve ölümle tehdit edildi. İnci, kamuoyuna nefret saldırılarına karşı mücadele çağrısı yaptı.
Etkin Haber Ajansı’ndan Pınar Gayıp’ın haberine göre, Kızıl Okyanus LGBTİ aktivisti Umut Can İnci, cinsel tacize uğradı. Tacizciye tepki gösteren İnci, önce darp edildi, ardından ölüm tehdidi aldı.

Saldırı, dün gece 23.15’de Konak’ta bulunan YKM önünde gerçekleşti. YKM’nin önünden geçtiği sırada bir adam tarafından önü kesilen İnci, önce sözlü, ardından da cinsel tacize uğradı.
Yaşadıklarını ETHA’ya anlatan İnci, saldırganın, “sen ibne misin doğru söyle yoksa seni öldürürüm” dediğini aktardı. Konuşmak istemediğini belirtince cinsel tacize uğradığını dile getiren İnci, “Reddedince suratıma tokat attı. Direndikçe üstüme gelmeye başladı. Bu sırada tacizi sürdürdü. Burnumu ısırdı ve yüzüme de tekme atmaya başladı” dedi.

‘SENİ POLİS BİLE ELİMDEN ALAMAZ’

Bu sırada yalpalayan İnci, saldırganın MİT ajanı olduğunu iddia ettiğine dikkat çekti. İnci, şöyle devam etti: “Yere düştüm. Ayağı ile kafama bastı. ‘Ben MİT ajanıyım seni polis bile elimden alamaz’ dedi. Yol kenarından geçen biri yardım etti. Bu sefer ona da saldırdı, tekme atmaya başladı. Sonra yolun kenarlarında bulunan silindir şeklinde çöp kutuları var demir. Onu söküp üstüme attı.”
Uğradığı işkence sonucunda yüzünde, gözünde morluklar ve yara izleri olan Can, darp raporu aldığını ve Konak İlçe Emniyeti’ne şikayette bulunduğunu söyledi. Karakoldan sonuç alamayacağını bildiğini belirten İnci, Pazartesi günü de Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını aktardı.
İnci, “Nefret saldırıları artıyor. Sokakta saldırıya uğruyoruz. Bize yardım edenler saldırıya uğruyor. Tekliflerini reddettiğimiz için ölüm tehdidi alıyoruz. Ne olursa olsun ben buna sessiz kalmayacağım, sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi. İnci, kamuoyuna nefret saldırılarına karşı mücadele etme çağrısı yaptı.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?