Kadir Mısıroğlu 'yine' nefret kustu: "Arapça kelimeler Kuran kokuyor, Kemalist kelimeler lağım kokuyor." - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Kadir Mısıroğlu ‘yine’ nefret kustu: “Arapça kelimeler Kuran kokuyor, Kemalist kelimeler lağım kokuyor.”

Kadir Mısıroğlu ‘yine’ nefret kustu: “Arapça kelimeler Kuran kokuyor, Kemalist kelimeler lağım kokuyor.”
Yorum Yap

Kadir Mısıroğlu ‘yine’ nefret kustu: “Arapça kelimeler Kuran kokuyor, Kemalist kelimeler lağım kokuyor.

‘Tarihçi’ Kadir Mısıroğlu, TBMM’nin açılışının 97. yıldönümünde alışılagelen üslubunu bırakmadı.

Ulusal Kurutuluş Mücadelesi için “Keşke Yunan kazansaydı, ne halifelik kaldırılırdı ne de şeriat” diyen Kadir Mısıroğlu, 22 Nisan günü düzenlediği ve internete yüklenen sohbetinde Atatürk’ü küçümserken Şeyh Sait’i ise övgüyle andı. Şeyh Sait’ten “Milletin imanını kurtaran kahraman” diye bahsetti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Hocam’ dediği ve Saray’da ağırladığı ‘tarihçiler’ arasında yer alan Kadir Mısıroğlu, 23 Nisan ile ilgili  bir Twitter paylaşımı yaptı. Mısıroğlu, paylaştığı mesajda Atatürk’ü şu sözlerle küçümsedi:

“Meclis’in açılışının çocukla ne alâkası var da, meclis’in açılışını “ÇOCUK BAYRAMI” yaptın ?!.. Demek ki sen ÇOCUKÇA bir iş yaptın !..” 

 

 

“KEMALİST KELİMELER LAĞIM KOKUYOR, NEFRET EDİYORUM”

Mısıroğlu, “Oy” kelimesi yerine “rey” sözcüğünün kullanılması gerektiğini söyleyerek “Arapça kelimeler bana göre Kuran kokuyor Başımın üstünde yeri var. Kemalist kelimeler ise lağım kokuyor, nefret ediyorum” diye konuştu.

 

Bu millet, Mustafa Kemal’e karşı şeriatı savunmak için bir tek kişi çıkartabilmiş.

Referandumda AKP’nin yüzde 60 ‘Evet’ beklemesine rağmen bu orana ulaşamamasının “Allah’ın bir mesajı” olduğunu iddia eden Mısıroğlu, “Milleti putlaştırarak ‘Bu millet her zaman doğruyu yapar’ diyorlardı. Bu millet Mustafa Kemal’e topyekün itaat etmiş bir millet. Eğer Şeyh Sait diye bir mübarek adam, şeriat çiğnenirken ölümü göze alarak isyan etmeseydi, bizim babalarımız huzur-u ilahide asla beraat edemezdi. O mübarek insan bir binadaki sigorta teli gibi kendi yandı, binayı kurtardı. Bu millet, Mustafa Kemal’e karşı şeriatı savunmak için bir tek kişi çıkartabilmiş. Diğer isyanların hiç biri şeriat için değildi” dedi.

 

“Atatürk 79 yıl önce öldü, ama Türkiye onu bugün gömdü. 16 Nisan”

Kadir Mısıroğlu, referandum sonuçları hakkında Akit’in attığı “Atatürk 79 yıl önce öldü, ama Türkiye onu bugün gömdü. 16 Nisan” şeklindeki manşetini okuyan Kadir Mısıroğlu, bir vatandaşın “Şu an sana ihtiyacımız var. Allah aşkına bir şey yap da geri gel” şeklindeki mesajı içinse “Zebaniler bırakırsa..” yorumunu yaptı.

Mısıroğlu’nun bu sözler üzerine dinleyenlerin gülüşmeleri dikkat çekti.

 

cumhuriyet

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: