Kaftancıoğlu hakkındaki ‘tweet manipülasyonu’ 144 karaktere takıldı 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki ‘tweet manipülasyonu’ 144 karaktere takıldı 

Canan Kaftancıoğlu, 2014 yılında tweet karakter sınırının 144 olduğu unutularak 168 karakterli tweet ile hedef haline getirildi.

Günlerdir yandaşlar ve aktrollerin hedefi haline getirilen ve hakkında soruşturma başlatılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik linç kampanyasına dair çarpıcı bir detay Taylan Kulaçoğlu’nun paylaşımı ile dikkat çekti.

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı iddia edilen “PKK terör örgütü değildir.kutsal bir amaç uğruna biraraya gelen insanların oluşturduğu bir halk hareketidir!2015’in hırsızların yargılandığı bir yıl olması dileğiyle…” tweetinin asılsız olduğuna dair kanıt niteliğinde bir detay Kulaçoğlu’nun dikkatinden kaçmadı.
Kaftancıoğlu tarafından atıldığı iddia edilen Tweet’in karakter sayısı, 2014 yılında Twitter’ın izin verdiği karakter sayısından oldukça fazla.
2014’te atıldığı iddia edilen Tweet 168 karakterliyken;  Twitter’da  kullanılan karakter sayısı 144’tü. Twitter, 2017 yılının sonlarında 140 olan karakter sayısını 280’e çıkardı.
Sosyal medyada başlatılan ve Kaftancıoğlu’nun “Paylaşılan tweetlerin bir çoğu sahte ve üretilmiş tweetler” açıklamasına rağmen, CHP İstanbul İl Başkanı seçilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden hakkında soruşturma başlatılmıştı.
İŞTE TAYLAN KULAÇOĞLU’NUN PAYLAŞIMI

“Dünden bu yana Aktroller Canan Kaftancıoğlu’na buna benzer fotoşoplarla saldırıyor. Tweet karakter sayısı 168. 2014 yılında 144 karakter fazlası tweet atılmıyordu. 2017’de geldi bu özellik.. Canan Kaftancıoğlu örneğinde de görüldüğü gibi, namert hayasız bir düşmanla karşı karşıyayız..”

Cumhuriyet 

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?