Kamu emekçileri direnişin 60. haftasını geride bıraktı

Kamu emekçileri direnişin 60. haftasını geride bıraktı

Kadıköy- Saat 14.00’te Altıyol’daki direniş alanına gelen emekçiler “Haksız hukuksuz ihraçlara hayır İşimizi geri alacağız” ve “KHK’lar gidecek biz kalacağız” pankartlarını açarak direniş önlükleriyle eylemlerine başladılar.

“İşimi geri alacağız!”, “KHK’lar gidecek biz kalacağız!”, “Direne direne kazanacağız!” sloganlarıyla eylemlerine başlayan emekçiler adına açılış açıklamasını “İşimi, ekmeğimiz, geleceğimiz ve onurumu için 60 haftadır direniyoruz” ifadeleriyle başlayan açıklamanın devamında haksızlığa, ayrımcılığa, çağdışı ve bilimdışı uygulamalara baskı ve haksızlıklara karşı kamu emekçilerinin sesi oldukları için ihraç edildikleri belirtildi.
“İktidara göre şekil alan, koltuğu ve konumu için her tülü haksızlığa göz yuman yandaş kapıkulu olmayı reddettik e mesleki onurumuzu ve emekçi kimliğimizi her şeyin üzerinde tuttuk” sözleriyle süren açıklamada bütün bu nedenlerden kaynaklı haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edildikleri belirtildi.

“Haksız kararlarınıza, zulmünüze, iftiralarınıza boyun eğmeyeceğiz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” denilen açıklama haklı ve meşru olan mücadelelerinin kazanımla sona ereceği vurgulanarak sonlandırıldı.

Emekçiler müzik yayını ve halaylarla eylemlerini sürdürürken imza kampanyasına destek çağrısı yaptılar.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: