‘Karargah Rahatsız’ manşetine Erdoğan’dan çok sert açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’a gerçekleştireceği resmi ziyaret öncesi basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Hürriyet’in ‘Karargah rahatsız’ haberi için ‘Terbiyesizliktir’ dedi.

Erdoğan, Pakistan yolculuğu öncesi havalimanında açıklama yaptı. Erdoğan, bir muhabirin kendisine yönelttiği, günlerdir çok tartışılan ‘Karargah Rahatsız’ başlıklı Hürriyet haberi için oldukça sert bir açıklama yaptı.

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hürriyet gazetesinin manşeti ve dün Beylerbeyi Sarayı’nda Hulusi Akar ile görüşmesine ilişkin olarak şöyle konuştu:

“Dünkü görüşmemiz birinci derecede El Bab operasyonunun tamamlanmasına yönelik bazı çalışmalar var. Türkiye, ABD ve Rusya arasındaki görüşmelerde ne noktaya geldik. Bunları değerlendirdik. El Bab operasyonu tamamlandı. Buradaki hedefimiz Cerablus, Dabık, El Bab ve koalisyon güçleri ile mutabık kalınması halinde Rakka’da atılacak adımlar var. Bunları Rusya ile görüşmemiz ve stratejik müttefik olan ABD ile görüşmemiz önem arz ediyor” dedi. Artık hem masada olacağız hem de arazide olacağız dedik. Dost, müttefik kim varsa bunları söylüyoruz.

“ONLAR RAHATSIZ OLURSA BİZ DE RAHATSIZ OLURUZ”

Bir konu buydu. Diğeri de; ismini verdiğiniz gazetenin manşeti çok çirkindi. Bu ifadeler bizleri rahatsız ettiği gibi TSK’yı hayli hayli rahatsız etmiştir. Biz aynı vücudun azaları gibiyiz.TSK rahatsız olursa biz, biz rahatsız olursak onlar da rahatsız olur.

“TERBİYESİZLİKTİR, SEVİYESİZLİKTİR”

Burada yapılan, atılan başlık bir terbiyesizliktir, seviyesizliktir. Böyle bir başlığı atmaya bu gazete muktedir değildir, olamaz. Bu işin hukuki süreci neyse ki bazı adımlar atıldı. Devleti birbirine düşürmeye kimsenin hak ve yetkisi yoktur. bunlar onların eski alışkanlıklar.

“HERKES YERİNİ BİLECEK”

Herkes yerini bilecek. Bir defa TSK’yı zor durumda bırakıyorsunuz. Terbiyesizlik yapıyorsunuz. Bir genelkurmay başkanının Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile uluslararası bir toplantıya gitmesinden daha doğal ne olabilir.

“BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER”

Bunlar dünyayı da bilmiyor. Bunların bundan da haberi yok. Sorduğun zaman da amiral gemisiymiş şuymuş buymuş hava atarlar. bizi kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışanlar bunun bedelini ağır ödeyecektir. Bu zirve bizim birçok konuyu konuşacağımiz bir zirve.

 

Bunları biz görüşürken bu işin sorumlusu olan kişilerin yanımızda olmasından daha doğal ne olabilir. Bu ne densiz bir yaklaşımdır. Bu durumu Genelkurmay Başkanımız ile görüştük. Daha detaylı açıklamayı kendi sitelerinden yapacaklar.

 

Her zamankinden daha fazla birliğe ve kardeşliğe ihtiyacımız olduğu bir dönemde bu tür davranışları kusura bakmasınlar affedilir bulmuyorum.”

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: