‘Kardak’ Krizi Büyüyor. Atina’dan Ankara’ya: Anadolu tipi kovboy..

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos, dün Kardak adası üzerinden uçarak denize çelenk atmasıyla ilgili olarak, “Ben kendi evimde dolaştım” dedi.

Dün Kardak adası üstünden helikopterle dolaşarak, 1996 yılında hayatını kaybeden 3 subay için denize çelenk atan Yunan Bakan “Ben kendi evimde dolaştım. Kimseye sormam gerekmez” dedi.

Yunanistan Ant1 televizyonuna konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kamenos,Kardak (Imia) adasına gitmesini yorumladı.

“ANADOLU TİPİ KOVBOY”

Yunan Bakan “Ben kendi evimde dolaştım. Kimseye sormam gerekmez” dedi. Türkiye’nin tutumu ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının Kardak ‘ı ziyaretini ise “Anadolu tipi kovboy hareketleri” sözleriyle yorumladı.

 

Krizi tırmandıran ‘Kardak’ açıklamaları: Sizi vururuz

Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Kardak adasına çelenk bırakmasıyla birlikte Akp hükümetinden art arda sert açıklamalar geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Durum tırmanırsa, Allah korusun istenmeyen bir kaza olursa bunun telafisi de olmaz…” dedi. AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın sözleri ise daha büyük bir kriz çıkaracak cinsten. Twitter’dan Yunanistan’a seslenen Kocabıyık, “Sizi vururuz” dedi.
%d blogcu bunu beğendi: