Karton bardakları olimpiyat meşalesi gibi ellerde gezdirilen Starbucks en çok Türkiye’de…

Karton bardakları olimpiyat meşalesi gibi ellerde gezdirilen Starbucks en çok Türkiye’de…

Sosyal medyada paylaşılan bir iddia sonucu yapılan araştırma, iddianın gerçek olduğunu ve Starbucks şubelerinin tüm Avrupa’ya göre en çok Türkiye’de yer aldığını doğruladı.

teyit.org’a ihbar olarak gönderildiği ifade edilen bir iddiaya göre, Türkiye’de bulunan Starbucks şubeleri diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla. İddiada, İtalya’da 1 şubesi bulunan kahve zinciri Starbucks’ın Türkiye’de 408 şubesi bulunduğu belirtiliyor.

Sosyal medya platformu Twitter’da Meltem Babaoğlu tarafından paylaşılan bu iddia 24 bine yakın beğeni 9 binden fazla retweet aldı.

Türkiye’de bulunan Starbucks şubelerinin diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla olduğu iddiası teyit.org tarafından doğrulandı. Mayıs 2018 verilerine göre Türkiye’de 428 Starbucks şubesi bulunuyor.

Türkiye Avrupa ülkeleri arasında ikinci
1971 yılında ilk mağazasını Seattle’da açan kahve zinciri Starbucks, Türkiye’ye ilk mağazasını 2003’te açtı.

2018 Mayıs ayı verilerine göre şu an Türkiye’de 428 şubesi bulunuyor. Starbucks’ın verileriyle hazırlanan ve Statista isimli istatistik sitesinde bulunan grafiğe göre, Türkiye Avrupa ülkeleri içerisinde en çok şubeye sahip ikinci ülke. İlk sırada ise 982 şubeyle Birleşik Krallık yer alıyor.

Avrupa’daki Starbucks şubelerinin Mayıs 2018’de ülkelere göre sayısı:

Türkiye’nin ardından üçüncü sırada ise Almanya 157 şube ile yer alıyor.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

%d blogcu bunu beğendi: