‘Yüksek sosyetede’ hissedilmeyen baskı! Kaya Çilingiroğlu: Ülkede baskı yok. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum

‘Yüksek sosyetede’ hissedilmeyen baskı! 

‘Türkiye şartlarına göre TRT’de ciddi rakamlar kazanan’ Kaya Çilingiroğlu: Ülkede baskı yok. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum

İsteyen “Güney”de rahatça bikini giyip içebiliyormuş!

Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Hülya Koçyiğit, Zerrin Özer derken ‘ülkede baskı ortamı yok, özgürüz’ furyasına Kaya Çilingiroğlu da katıldı.

Kaya Çilingiroğlu, OHAL koşullarından ötürü çok sayıda gazetecinin tutuklu olduğu, düşünce ve ifade özgürlüğünün neredeyse kalmadığı Türkiye’de baskı olmadığını ifade ederek “O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum” dedi.
ÇİLİNGİROĞLU, ÜLKEDE BASKI OLMADIĞININ KANITI OLARAK GÜNEY’İ GÖSTERDİ 
Çilingiroğlu’na göre ‘Güney’de rahatça bikini giyip içki içmek baskı ortamı olmadığının göstergesi. Çilingiroğlu,  “Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Çilingiroğlu, “Ben baskı olduğunu düşünmüyorum. Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum. Bazı insanların siyasi söylemleri oluyor. Onlar rahatsız ediyor olabilir” dedi.

“ERDOĞAN’I ÇOK SEVİYORUM. TRT’DE TÜRKİYE ŞARTLARINA GÖRE CİDDİ RAKAMLAR KAZANIYORUM”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini kaydeden Çilingiroğlu, TRT’de yaptığı yorumculuktan ne kadar kazandığına ilişkin soruya ise şu cevabı verdi:

Asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz. Türkiye şartlarına göre ciddi rakamlar ama telaffuz edildiği kadar da değil. TRT öyle büyük paralar ödeyen bir kurum değil. Sosyal medya abartıyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: