Kılıçdaroğlu: Türkiye'de toprak, su, çiftçi mi yok? Hepsi var, namuslu siyasetçi eksik - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu: Türkiye’de toprak, su, çiftçi mi yok? Hepsi var, namuslu siyasetçi eksik

Kılıçdaroğlu: “160 milyar dolar faiz ödendi. Eliniz titremedi mi bunu öderken?Vatandaşın bankalara borcu 522 milyar lira. Bu süre içinde ödenen faiz 31 milyar 500 milyon lira. 2003'ten bu yana 478 milyar lira faiz ödedi vatandaş bankalara.”

Kılıçdaroğlu: Türkiye’de toprak, su, çiftçi mi yok? Hepsi var, namuslu siyasetçi eksik
Yorum Yap

Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomik sorunlara ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınması konusuna da değindi. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde SETA fişlemeleri de vardı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Türkiye üretimden koparıldı. Aklınıza patates ve soğan ithal edeceğimiz gelir miydi, benim aklıma gelmezdi…Sormak gerekiyor, Türkiye’de toprak, su, çiftçi mi yok? Hepsi var, namuslu siyasetçi eksik. Aldılar ekonomiyi tefecilere teslim ettiler.”

“160 milyar dolar faiz ödendi. Eliniz titremedi mi bunu öderken?Vatandaşın bankalara borcu 522 milyar lira. Bu süre içinde ödenen faiz 31 milyar 500 milyon lira. 2003’ten bu yana 478 milyar lira faiz ödedi vatandaş bankalara.”

“Merkez Bankası’nın başkanını değiştirdiler. MB bağımsız değil ki, kâğıt üzerinde bağımsız. Erdoğan ‘Faizi indirin’ diyordu indiriyorlardı; ‘Yükseltin’ diyordu yükseliyordu. Erdoğan sıkıştı. MB Başkanı’na sorumluluğu yüklediler. Kendi beceriksizliğini bir bürokratın üzerine yıkarak kurtulmak istiyor.”

“MB Başkanı’na talimat vermiş de yapmamış da görevden alınmış. Madem böyle suçladın, görevden alındı. O zaman ilk toplantıda faizi sıfırlayın, vallahi de billahi de alkışlayacağım.”

“SETA raporu medya tarihimizin yüz karalarından biridir”

Kılıçdaroğlu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) ‘Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları’ raporuna da değindi.

“Medyanın objektif olması, doğru haber yapması hepimizin ortak talebidir. Doğru bilgiye ulaşmak sağlıklı yorum yapmamızı sağlar.”

“SETA bir rapor yayınladı. ‘Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları’. Ne demek bu?.. Bu rapor medya tarihimizin yüz karalarından biridir. Çünkü gazetecilerin fişlenmesini öngörüyor. Doğru haberi iktidarın önünde diz çökenlerden mi alacağız yoksa bağımsız gazetecilerden mi alacağız?”

“TGS raporla ilgili suç duyurusunda bulundu. Medyanın yüzde 95’i iktidar yanlısı diyor.”

“Gazeteci paranın önünde diz çökmez. Gazeteci halkın gözü, kulağı ve sesidir.”

“Böyle bir rapora ihtiyaç var mıydı? Birileri mi istedi? Saraydan talep mi geldi? SETA’nın araştıracağı başka bir konu yok muydu?” Mutfakta yangın var. Bu sorunlarla niye ilgilenmiyorsun? Saray kızar diye…”

“Bu rapor, yüzde 99,9 sarayın talimatıyla hazırlandı.”

“Bu gazeteciler kendi gazetelerinde niye çalışamadı? Neden atıldı kendi gazetelerinden? Bunları araştırmadılar… SETA iktidarın borazanlığını yapan, iktidardan beslenen, oradan para alan bir kuruluştur.”

“Bütün baskılara ragmen kalemini satmayan gazetecileri biliyorum, onların önünde şapkamızı çıkarıyoruz. Bunlar arasında CHP’yi eleştirenler de vardır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: