Kıbrıs Barış harekatının 44. yılı nedeniyle CHP Altındağ İlçe Başkanı ve eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile konuştuk

Kıbrıs Barış Harekatının 44. yılı nedeniyle
CHP Altındağ İlçe Başkanı ve eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile konuştuk

CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman: Kıbrıs Barış Harekatı, Rum Kesimi ile Yunanistan’ın en başından beri istedikleri Enosisi gerçekleştirmek için Türk tarafı ve Türkiye’ye tek taraflı tavizler verdirmeye çalışan politikalarının sonucunda hem Türk tarafındaki egemenliği hem de soydaşlarımızın can ve mal güvenliklerini korumayı ulusal çıkarları açısından önceleyen Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası baskılara karşı en büyük direnci gösterdiği zaferdir.
Türkiye’nin garantörlük haklarına dayanarak gerçekleştirdiği harekat sayesinde Türk kesiminin temel hak ve hürriyetleri güvence altına alınırken soydaşlarımızın yıllardır yaşadıkları ağır baskı ve zulümlere son verilmiştir.
Bugün yine çözüm arayışları içerisinde Rum tarafının Türk tarafından tek taraflı taviz beklentileri devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti açısından KKTC’nin tüm siyaset çevreleri ile beraber milli bir dava olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Bu vesile ile bundan tam 44 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı’nı başarı ile gerçekleştiren komutan ve askerlerimize, o dönemin cesur siyasetçilerine ve en önemlisi merhum Bülent Ecevit ile Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş’ı saygı ile anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi de şükranla anıyorum.

 

YARSAV Eski Başkanı ve eski CHP Milletvekili Ömer Faruk Eminağaoğlu: Kıbrıs Barış Harekatının 44’üncü yılını kutluyorum. Ödenen bedelleri de gözetince barışın hiç bozulmamasını diliyorum.

Bu bağlamda Ecevit ve Denktaş’ı ve onların da şahsında şehit ve hayattan ayrılan gazilerimizi saygı ile anıyor, hayattaki gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum.

 

Ali Haydar ÇELEBİ

%d blogcu bunu beğendi: