Son Dakika Haberler

Komünist Başkan: “Elinizi Munzur’dan Dersim’den Ovacık’tan çekin”

Komünist Başkan: “Elinizi Munzur’dan Dersim’den Ovacık’tan çekin”
Yorum Yap

Komünist Başkan: “Elinizi Munzur’dan Dersim’den Ovacık’tan çekin”

Türkiye’nin tek Kominist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Ovacık’ta yapılacak barajlara karşı CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal aracılığı ile Meclis’e bir tepki mesajı gönderdi.

Meclis’te gündem dışı söz alan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mesajını okudu.

Maçoğlu gönderdiği mesajda “Elinizi Munzur’dan Dersim’den Ovacık’tan çekin” diyerek Ovacık’ın neden hedefe konmasının sebebini ise şu şekilde özetledi:

“Kapitalizme hizmet eden bütün devletler ve sistemler özgür olan her şeyi kendi tekeline almak isterler. Sermaye şirketleri Ovacık’taki Munzur Suyu’nun özgür akmasını, doğanın onlara hizmet etmesinden haz edemiyor. Bu nedenle Ovacık’ı ranta açmak istiyorlar. Buradaki insanlara hizmet sunulmuyor. Yapılan proje ile dışardan buralara insanlar yerleştirilmek isteniyor. Burada hunlarca bir saldırı var. Devlet burayı ranta açmak istiyor. Kapitalizm Ovacık ilçesini kendi istediği gibi tasarlamak istiyor. Ovacık’ı tekeline almak isteyenlere karşı bizde toplumsal direnişi örgütleyeceğiz. Doğayı kurtarmak için Türkiye’deki bütün çevrecileri Ovacık ilçesini sahiplenmeye çağırıyoruz. Yaşasın doğa, yaşasın Ovacık, yaşasın Ovacık’ın haklı mücadelesi”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, mesajı şu ifadelerle paylaştı:

Ovacık kapitalist yağmaya teslim edilmesin! Bizler, Ovacık’tan insansızlaştırma projesine karşı çıkıyor, sesimizi yükseltiyoruz. Bütün çevrecileri, Ovacık’ın haklı mücadelesiyle dayanışmaya çağırıyoruz. @KomunistBaskann #OvacıkHalkındır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)