Son Dakika Haberler

Korkutan iddia: 21 Şubat Perşembe günü, 8 büyüklüğünde deprem olacak

Korkutan iddia: 21 Şubat Perşembe günü, 8 büyüklüğünde deprem olacak
Yorum Yap

13 Şubat’ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün’ün hareketleri Dünya için korkunç etkiler yaratacak. Büyük deprem için tarih verdi

Frank Hoogerbeets adındaki deprem tahmincisi 19-21 Şubat tarihlerine dikkat edilmeli diyerek 21 Şubat için 7, 8 ya da daha büyük bir depremin yaşanacağını iddia etmişti. Bugün Marmara’da meydana gelen deprem, tahminlerin doğru çıkacağını mı işaret ediyor?

Kendisini deprem tahmincisi olarak niteleyen Frank Hoogerbeets, bir dizi deprem tahmini araştırmasını geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı.

Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti. Hoogerbeets yaptığı açıklamalarda 13 Şubat’ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün’ün hareketlerinin Dünya’yı sarsacak türde etkisinin olacağını ifade etti.

Hoogerbeets özellikle şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmişti. Tahmininden son derece emin olduğunu ifade eden Hoogerbeets, bu defa mega deprem için net bir tarih verdi.

Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü 8’den daha büyük bir depremin yaşanacağını öne sürdü. Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğine dikkat çekildi.

19 ve 21 Şubat tarihleri kritik günler olarak bildirildi

Üç yıldır yoğun gözlemler yaptığını ifade eden Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi’ne dayandırıyor. Hoogerbets, gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor.

Hoogerbets’in iddiaları son derece ilgi çekici olsa da birçok uzman depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu söylüyor. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nda görev yapan John Bellini, depremlerin ne zaman olacağının tahmin etmenin mümkün olmadığını vurguluyor.

Bellini, büyük depremler öncesi zaman zaman artçı şokların yaşandığını belirtiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)