KÜÇÜK, KAÇAK, KAÇIK ŞEYLER / Dilek FİDAN - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

KÜÇÜK, KAÇAK, KAÇIK ŞEYLER / Dilek FİDAN

KÜÇÜK, KAÇAK, KAÇIK ŞEYLER / Dilek FİDAN
Yorum Yap

KÜÇÜK, KAÇAK, KAÇIK ŞEYLER

Hayat dediğin üç beş mutlu andan ibaret. Bir Türk kahvesi boyunca dertlerini dinleyen o ilgili bakışları bir daha asla bulamayacaksın. Terleyip saçlarını bir tokayla tuttururken ellerini takip eden o gözler bir daha olmayacak. Bir yerde bir şarkı çalacak, tam da yaranın üstüne denk gelecek.

Ruhunu anlatan sözleri bir daha aynı güzellikte dinlemeyeceksin. Bir kitapta bir satır her şeyin önüne çıkıp en gizli kimliğine tek atışlı vuruş yaptığında altını çizmekle kalacaksın. Onları hayatına uyarlayamayacaksın.

Anı biriktirmek, anıları kayıt altına almak için tatile çıkacaksın. Herkesleşerek eğleneceksin. Ama beklemek kadar mutluluk vermeyecek. Yakından görmeyi beklemek, yeniden sevmeyi beklemek.

İadeli taahhütlü olsa kader; bizim yazdığımız bize yeter. Hayallerdir bizim yazdığımız. Kapı çalar, çaydanlık taşar, biri seslenir… Nasıl, ne ile bölünürse bölünsün hayallerin devamı hep gelir. Yaşayıp yaşayıp yırtıp atmak bile iyi gelir insana aslında. Öyle yaşanmaz çünkü. Öyle takım çantanla, tedarikli, hazırlıklı yola çıkılmaz. Unutulmaz güzel, küçük anılar istiyorsan yalın ayak gideceksin. Üç el tutuşmadan sonra, iki güven veren lafından sonra öperim bir ara demeyeceksin. Vaktini tutturmaya lüzum yok. Vakitsizce, serserice, öylece öpeceksin. Hayat kısa. Dokunuşlar en kısa. Biraz da dalgaya alıp, biraz salağa yatıp hayatı ehlileştireceksin, uyuşturacaksın. Yerçekimsiz mutluluklar verebileni çok seveceksin.

Her küçük mutlu an yeniden doğuştur. Ağlatasıya güldürür. Doğum günlerimiz kutlu olsun o zamanlarda. E, yeniden doğduranlara da helal olsun.

Dilek FİDAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: