Kültür Üniversitesi’nin kapısına Alara için karanfil bırakıldı

Kültür Üniversitesi’nin kapısına Alara için karanfil bırakıldı

İSTANBUL – Üniversiteli Kadın Meclisleri, intihar ettiği iddia edilen ve dün verdiği yaşam savaşını kaybeden Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Alara Karademir için üniversitenin Şirinevleri’deki kampüs kapısına karanfil bıraktı.

İstanbul Üniversiteli Kadın Meclisleri, Ankara’da bir okul gezisi sırasında sevgilisi olduğu iddia edilen akademisyenin odasında yaralı halde bulunan ve ardından yoğun bakıma alınan ancak tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybeden Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Alara Karademir’in ölümünü üniversitenin Şirinevler’deki Hukuk Fakültesi önünde protesto etti. Ellerinde Alara’nın fotoğraflarını ve karanfiller taşıyan kadınlar, “Alara için adalet arıyoruz”, “Alara için susmayacağız” sloganları attı.

Grup adına meclisten Beyza Aksoy basın açıklamasını okudu. Alara’nın intihar ettiği yönündeki söylemin sadece bir iddia olabileceğine dikkat çeken Beyza, olayın tam olarak aydınlatılmasını istedi. “Alara’nın ölümünden kim sorumlu?” diye soran Beyza, “Şüpheler var. Biz orada neler yaşandığını bilmiyoruz. Alara’nın bulunduğu odada neler yaşandı? Biz bunun peşindeyiz. Gerçeğin açığa çıkarılmasını istiyoruz. Her eksilişimizde sesimizi daha da gür çıkartacağız. Durmayacağız. Üniversitelerde, hayatın her alanında kadına yönelik her türlü düşmanca tavrın karşısında birarada olup mücadelemizi yükselteceğiz” dedi.

Alara’nın kadınlar için mücadele eden bir kadın olduğunu hatırlatan Beyza, “Daha birkaç gün önce sosyal medyada Gülay’ın uğradığı mobinge karşı çıkıyordu. O’na Diren diye seslenmişti. Alara kadınların uğradığı haksızlıklar karşısında sessiz kalmadı, biz de kalmayacağız. Adalet mücadelesinde Alara’nın ailesinin ve arkadaşlarının yanında olacağız. Olayın ayrıntıları açığa çıkarılsın. Alara için adalet istiyoruz. Bu olayın peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

Kadınlar açıklamanın ardından ellerindeki karanfilleri ve Alara’nın resimlerini üniversitenin kapısına bırakırken, yoldan geçen kadınların da alkışları ile gruba destek verdiği görüldü.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?