Kundalini enerjisi / Maha MANU

Kundalini enerjisi

Kundalini enerjisi;bugüne kadar bir şekilde meditasyon yaptıysanız, boynuna doladığı yılan ile büyük bir bilgenin önünde bağdaş kuran Buda heykelini de bilirsiniz. Bu temsil, bir gerçekliğe dayanmakla birlikte birçok dini hikayenin de başlangıcıdır.

Kundalini uyanışı, omurgayı çevreleyen kötü enerjinin harekete geçirilip başın üzerindeki çakraya gönderilmesini sağlayarak bilince ulaşma yolunda büyük adım atılmasını sağlar.

Kundalini bir kere uyandırıldığında, bedendeki tüm çakraları harekete geçirmeye çalışır. Kişinin büyük bir enerjiyle dolup taşmasını, “İçimizde olan dışımızdadır” felsefesini anlamasını, önceden gelen tüm ikilikleri yıkmasını sağlar. Ona göre, yaşanan her şey bizim hayal gücümüzün bir eseridir, tüm evreni kontrol edebiliriz çünkü evren bizizdir.

Tepe çakrasının uyanması, Kundalini’nin bedendeki yolculuğunu bitirip zihne yöneldiğini gösterir ve bu kutsal incir ağacının görülmesi olarak tecrübe edilir. Bu noktada zihin tüm gücüyle çalışır ve beyin çevresinde dönen her şeyle beraber, büyük bir ağaç gibi hareket eder.

Bilincin korunması, onun bedenin dışında başlayarak -şamanlar tarafından “Dünya Ağacı” olarak da bilinen- hayat ağacına ulaşması dışsal bir süreç olarak gözlenir. Ama aslında tüm olup biten zihninizde gerçekleşir çünkü evren aklidir.

Yapılması gereken enerjiyi sabit tutarak düşünce veya tecrübenin, içeri veya dışarının olmadığı yekpare zihin alanında var olmaktır. Bu durum yaratılış destanında olduğu gibi Hristiyan ve Katolik inançlarında da Hz. Musa ve Hz. İsa’nın hayat ağacına alınması örnekleriyle yer bulur.

Buda, Hz. İsa, Hz. Musa, Mevlana ve birçokları Buddhi ağacındaki yılanı savurup atma ve suyun üzerinde yürüme hikayelerinde işaret edildiği üzere belli bir bilinç düzeyine erişmişlerdi.

Son yıllardaki küresel uyanışla birlikte, Kundalini uyanışı en tecrübesizlerin bile başına gelebiliyor. Her bir insan bu durumu farklı yorumlasa da çoğunlukla insan ile kozmik bilinç veya evrenin beyni arasında sahte bir birlik kurulduğu kanısı hakim.

Maha MANU

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: