Levent Gültekin sordu?: Hakaret ettiğin yüzde 49'un yüzüne nasıl bakacaksın? - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Levent Gültekin sordu?: Hakaret ettiğin yüzde 49’un yüzüne nasıl bakacaksın?

Levent Gültekin sordu?: Hakaret ettiğin yüzde 49’un yüzüne nasıl bakacaksın?
Okunma : Yorum Yap

Levent Gültekin sordu?: Hakaret ettiğin yüzde 49’un yüzüne nasıl bakacaksın?

Gazeteci Levent Gültekin, Twitter hesabından “Diyelim yüzde 51’le kazandın hakaret ettiğin, aşağıladığın o yüzde 49’un yüzüne nasıl bakacaksın? Nasıl yöneteceksin onları?” dedi.

Gazeteci Levent Gültekin Twitter hesabından referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahsi geçen tweetler şöyle: 
“Türkiye bir şirket değil ki yüzde 51’i alan söz sahibi olsun… yazık bu ülkeye…Diyelim yüzde 51’le kazandın hakaret ettiğin, aşağıladığın o yüzde 49’un yüzüne nasıl bakacaksın? Nasıl yöneteceksin onları?

İki parti, devletin kasası,imkanları, bütün medya… her şey elinizdeydi aldığın oy yüzde 51 bu ayıp, bu yıkım size yeter.

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Diyarbakır, Antalya “hayır” demiş… bundan ne anlayacaksınız? Böyle anayasa yapmaktan mutlu musunuz yani? Hayır çıksaydı daha iyi olurdu ama bu sonuç ülke için iyi bir sonuç… bunca güce rağmen aldığı bu ve mutlak başarısızlık. Arkadaşlar iş bitti demiyorum bitse de hayır da çıksa yüzde 51 ile evet de çıksa mutlak bir başarısızlık var bu imkanlarla bu sonuç?

Sakin olun bütünüyle kötü değil biraz derin düşünün büyük bir başarısızlık var… buradan çok şey çıkar.

Demokrasi ve özgürlük mücadelemiz yeni başlıyor… huzur, özgürlük maliyetli ve çaba isteyen değerlerdir. Sakin olun lütfen. Sonuç ne olursa olsun yenildiler… güvenin bana. “Evet demek farzdır” dediler cehennemlik ilan ettiler buna rağmen tablo bu… “Evet” diyen de “hayır” diyen de bu ülkenin evladıdır. Bunca baskıya, imkana rağmen yenilen iktidardır, siyasetçilerdir…”

 

 
 
 
 
 Cumhuriyet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: