Lisede 100’e yakın başvuru: Erkek öğrencilere cinsel istismar

Haymana’da lise müdürü S.K.’nin erkek öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddia edildi. BİMER’e yapılan başvurularla 100’e yakın öğrencinin mağduriyeti ortaya çıktı. Başlatılan soruşturmada S.K. görevden uzaklaştırıldı

 

Ankara Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’ne 2014’te  atanan okul müdürü S.K. hakkında erkek öğrencilere okulun pansiyonunda cinsel taciz ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Başlatılan soruşturmanın, doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişler eliyle yürütüldüğü öğrenildi. İddiaya göre BİMER’e başvuran öğrenci sayısı 100 civarında.

 

Birgün’den SERBAY MANSUROĞLU’nun haberine göre; Okulda yürütülen soruşturmanın dördüncü gününde Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Müdürü S.K., hakkındaki cinsel taciz ve cinsel istismar iddialarının ciddiyetinin anlaşılması üzerine görevden uzaklaştırıldı ve yerine geçici olarak Hilmi Tekçe atandı. S.K. hakkında ise adli soruşturma açılmadığı belirtiliyor.

 

Ulaştığımız öğretmenlerden bazıları bu konuda uzun zamandır duyumları olduğunu, ancak ellerinde somut bir delil olmadığı, okul ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden çekindikleri için herhangi bir şey yapamadıklarını belirtti.

 

Öte yandan adlarının açıklanmasını istemeyen bazı öğrenciler ise, “Hangi öğretmenden yardım isteyebileceğimizi, hangi öğretmene güvenebileceğimizi bile bilemedik. Son çare olarak aklımıza gelen BİMER oldu” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: