Mahalleli köpek tecavüzcüsünü araştıran gençleri linç etmek istedi: ‘Tecavüzcü bizim tecavüzcümüz, size ne?

Mahalleli köpek tecavüzcüsünü araştıran gençleri linç etmek istedi: ‘Tecavüzcü bizim tecavüzcümüz, size ne?

Sokakta yaşayan köpekleri evine götürerek tecavüz ettiği iddia edilen Mahir G. ile ilgili tüm girişimler sonuçsuz kaldı. Son çare olarak mahalleli ve aileyle görüşerek iş birliğiyle bu tecavüzleri engellemek isteyen gençler mahallelinin elinden zor kurtuldu.

“Tecavüzcü bizim tecavüzcümüz, size ne?”

1,5 ay boyunca kaymakamlık, karakol, savcılık, il sağlık bakanlığı arasında mekik dokuduğunu, olumlu bir yanıt alamadıkları için mahalleye giderek mahalleli ve gencin ailesiyle görüşmek istediklerini iddia eden @krmzkediii (Ceren Saygılı)  adlı kullanıcı, mahallelinin saldırısıyla karşılaştığını ifade etti. Mahalleli, ‘Tecavüzcü bizim tecavüzcümüz, size ne?’ diyerek gençleri linç etmek istedi.

“Köpek tecavüzcüsü Mahir’in mahallesine geldik mahalleli ile konuşalım diye. Mahalleli ‘siz her geldiğiniz de huzursuzluk çıkıyor defolup gidin tecavüzcü bizim tecavüzcümüz size ne’ diye tepki aldık. Tecavüzcüsünden memnun bir mahalleyi ilk defa gördüm.

Koca mahallede bir kişi çıkıp haklılar bu adam tehlikeli demedi. Hatta üstümüze yürüyüp, dövmeye kalktılar. Gerçekten şok içindeyim ben böyle insanlar görmedim.

Hayatımda ilk defa bir olayla ilgili bu kadar çaresiz ve napcağımı şaşırır vaziyette buldum kendimi. Ne ailesine, me mahalleliye adamın tehlikeli olduğunu, köpeklere tecavüz etmenin hazmedilebilir ya da normal kabul edilebilir yanının olmadığını anlatamadım, anlamadılar.

Resmen doğruyu anlatmak isteyen, yardımcı olmak insanları linç etmek istediler. Koca koca adamlar, evlerine gittiklerinde ‘baba, dayı, abi, amca’ sıfatıyla caka satan adamlar ‘nolmuş, ne var, size ne, akli dengesi yerinde değil işte, uğraşmayın’ diyerek savunma yaptılar.

Aynı adamın ablası vasilik görevini çok yerine getiriyormuş gibi ‘devlet ve belediye destekli bir derneğin başına BAŞKAN’ olmuş ve gelip gidip bizi tehdit ediyor ‘sizinle görüşeceğiz, siz mi beni yeneceksiniz ben mi sizi’ diye.

Halbuki tek amacımız zaten sokaklarda zor hayat yaşayan çocukları korumak ve bu arada ona ve kardeşine yardım etmek. Bunu ne zaman anlıcak merak ediyorum. Bugün gerçekten ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ zihniyetinin insanların içine içine işlediğini gördüm.

Bu arada vasisi avukat tutmuş ve polisler hakkında şikayetçi olmuş sebebi ise onu abisini ‘rehabilitasyon merkezine yatırma konusunda akıl verip, ikna etmeleri’, bize o kağıdı arada kaynaıp imzalattılar biz abimi rehabilitasyon merkezine yatırmayı hiç bir zaman istemedik demiş.”

Ceren Saygılı, sosyal medya hesabından konuyla ilgili imza kampanyası başlattığını duyurdu. Saygılı şunları söyledi:

“Köpek tecavüzcüsü Mahir G. Olayıyla ilgili dün yine mahalledeydik. Ve Mersinde sadece 7 kişi gelmişti. Tabi ki şaşırmadım… Lafa gelince hepiniz aslan kesiliyorsunuz ama icraata gelince hayaletten farkınız yok.
Dün mahalleli bizi görünce ‘yine mi siz geldiniz’, ’siz gelince huzurumuz bozuluyor,sizene’ ‘TECAVÜZCÜ BİZİM TECAVÜZCÜMÜZ’ gibi saçma sapan cümleler kurup üstümüze saldırdılar. Mahir ve vasisi zaten ortalıkta yoktu. Bu arada mahirin vasisi EBAGEM isimli devlet ve belediye destekli bir derneğin YÖNETİM KURULU BAŞKANI olmuş. Şahsın vasisi avukat tutup karakoldaki polislerden şikayetçi olup, bu haberi gazeteye taşıyan gazetecileri arayıp ^’sizi mahkemeye vereceğim, o yazıları kaldırın, yoksa ben öyle yada böyle kaldırttırırım’ diye tehditler etmiştir. Kısacası vasilik görevi dışında devletten aldığı maaş kesilince bize, devlet memuruna ,avukatlara ve gazetecilere saldırmaya başlamıştır.
Dün kaymakamlık ve mahalle muhtarı ile görüşüldü, imza kampanyası başlatma kararı verdik şimdi hepinizden istediğim sizlere mail olarak atacağım yazıları BİMER,CİMER’e AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI,MERSİN VALİLİĞİNE atmanız ve imza kampanyasına destek vermeniz.
Valilik mail adresi : ozelkalem@mersin.gov.tr
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlık mail adresi: ankara@aile.gov.tr”

Olay daha önce yerel basına da yansımıştı:

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?