Gökçek'in masal dünyası: Güvenlik kamerası sistemini sökmeye boksörler ve güreşçiler geldi - Gazetelink Medya
Son Dakika Haberler

Gökçek’in masal dünyası: Güvenlik kamerası sistemini sökmeye boksörler ve güreşçiler geldi

Gökçek’in masal dünyası: Güvenlik kamerası sistemini sökmeye boksörler ve güreşçiler geldi
Yorum Yap

AKP’nin eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “Güvenlik kamerası sistemini sökmeye gelen kişiler arasında boksörler ve güreşçiler var. Ankara dağ başı, Mansur Yavaş’ın A takımı iş başında”

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, evine kurdurduğu güvenlik kamerası sistemini sökmeye gelen kişiler arasında boksörler ve güreşçiler olduğunu iddia etti. Gökçek, “Ankara dağ başı, Mansur Yavaş’ın A takımı iş başında” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA Güvenlik Hizmetlerinin eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’e gönderdiği ihtarname ile Gökçek’in evine güvenlik kamerası sisteminin kurulduğu ortaya çıkmıştı. Gökçek’in evinde Ankara’da geniş bir alanı izleyen sistemi “hukuksuz ve izinsiz kurdurduğu” güvenlik kamerası sistemi olduğu ileri sürülmüştü.

Kamera sisteminin sökülmesi için evine bir grubun geldiğini Twitter’dan duyuran Gökçek, gelenler arasında boksör ve güreşçilerin olduğunu iddia etti.

Gökçek’in tweetlerinde şunları söyledi:

“Bana geçtiğimiz günlerde, ANFA’dan bir tebligatla güvenlik kameralarını sökmek istedikleri bildirildi. Ben de gelin sökün diye çağrıda bulundum. Bugün saat 11.30 sıralarında evimde eşimle birlikte otururken 15/20 kişilik bir grup kamera sökmeye geldiler.

Gelenler içinde boksörler, güreşçiler ne ararsanız var. Anraka Dağ başı, Mansur Yavaş’ın A Takımı iş başında. Hatırlıyor musunuz? Beypazarı’nda Mansur’un arkadaşları adam dövmüşlerdi. Bir anda gözümün önüne o görüntüler geldi.

Adam gibi ya 2 kişiyle kameraları sökecekseniz sökün ya da sizi içeri almıyorum dedim. Gelenlere haber gönderdim. O sırada polis geldi ve gelen A Takımını dağıttı, iki teknisyen şu anda sökümü yapıyor.

Eşinizle birlikte evinizde otururken 15/20 kişilik bir grupla gelinmesi demek, aileye yapılan en büyük saygısızlıktır. Sizin 15/20 kişiyle gelmeniz aslında kendinizden korkmanızdır. Unutmayın Türkiye hukuk devletidir, zorbalık yapanın yanına hiçbir şey kar kalmaz.”

Gökçek’in ayrıca söküm işlemi yapan gruptaki görevlilere sorular sorduğu görüldü. Gökçek, bir videoda “Hadi bana Dikmen Vadisini kameralardan gösterebilir misin?” derken bir diğerinde ise kameralarda ses sistemi olmadığını görevliye teyit ettirmeye çalışıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: